Litovelští volejbalisté skončili v dolní polovině moravské skupiny C druhé ligy a bez problémů se zachránili. Po sezoně se však vedení klubu rozhodlo, že druhou ligu opustí a bude hrát jen krajský přebor.

„Licenci jsme prodali do Ostravy. Družstvo je složeno ze starších hráčů, kteří jsou pracovně zaneprázdněni. Hráče mezi pětatřiceti a čtyřiceti už těžko můžeme vytěžovat. Už nebyla ani vůle," řekl předseda litovelského klubu Tomáš Remeš.

Mužský volejbal na Olomoucku umřel

V Litovli se tak zaměří na mládež. Ale ne na chlapce, ale na děvčata.

„Mužský volejbal na Olomoucku totiž umřel," má jasno Remeš.

Jeho slova víceméně potvrdil předseda krajského svazu Jan Zatloukal.

„Už zbývají jen družstva v Kojetíně a v Přerově, kde se věnují chlapecké kategorii. Je předpoklad, že by právě z těchto týmů mohl vzejjít ligový volejbal. Vyhlídky ale nejsou optimistické," musel přiznat Zatloukal.

Spoléhat se na poslední dvě naděje je hodně ošidné.

„Podhoubí je velmi slabé. Otázkou je, jestli se dvěma družstvům podaří překonat krizi. Je možné, že tady mužský volejbal nebude vůbec. Vždyť v krajském přeboru nastupují hráči nad třicet let," upozornil Zatloukal, že mladá generace na Olomoucku už prakticky nevyrůstá.

Problém je, že se na to v Olomouci vykašlali

V minulosti přitom SK UP Olomouc patřil k domácí špičce i v mužském volejbale. To už je ale dávná minulost.

„Hlavní problém je v tom, že se na to v Olomouci vykašlali," konstatoval Remeš.

Také v Litovli se už přikloní k výchově mladých hráček.

„Budeme dělat mládež. S profesionálním trenérem se chceme posunout na vyšší úroveň. Prodali jsme licenci a peníze přesuneme k mládeži," plánuje Remeš.

Situace v mužském volejbale zcela kontrastuje s ženskou úrovní. Vždyť devítičlennou extraligu hraje hned kvarteto z Hané (Prostějov, Olomouc, Přerov a Šternberk). Prostějov přitom pravidelně hraje Ligu mistryň a Olomouc také tradičně startuje v evropských pohárech.

„Je pozitivní, že extraligu hraje tolik družstev. Je otázka, jestli to bude dlouhodobé," zůstává raději opatrný Zatloukal.