Hráčku z Hané Karolínu Muchovou musel závěr zápasu s protivnicí, která je v žebříčku WTA zhruba o tři sta míst výše, pořádně mrzet. První sadu zvládla lépe Plíšková v poměru 6:4 a ve druhém setu to za stavu 5:4 při podání světové jednačtyřicítky vypadalo, že je hotovo. Jenže Muchová dokázala ještě zabojovat, využila trápení Kristýny Plíškové na prvním servisu, odvrátila mečbol a zápas srovnala na 1:1.

Rozhodující set si lépe rozehrála favorizovaná Plíšková, která vedla 4:2, ale opět nebyl konec. Domácí tenistka za vydatné podpory nebývale zaplněného centrálního dvorce otočila na 4:5 a 15:40 při podání Plíškové, jenže první dvě šance nevyužila, poté ani další při výhodě a soupeřka už si poradila na cestě ke skóre 7:5. Karolína Muchová si mohla večer zlepšit náladu alespoň ve čtyřhře, kde s nizozemskou spoluhráčkou Richel Hogenkampovou postoupila do semifinále.

Kristýna Plíšková
ITS Cup: Kristýna Plíšková tápala, vyzve ji domácí Muchová

„Zápas to byl nahoru, měla jsem tam také mečbol ve druhém setu, ale nevyšlo to, což byla škoda. Ale musím dát kredit taky soupeřce, hrála docela slušně,“ ocenila členka světové padesátky soupeřku z Hané. „Asi mám víc zkušeností a to rozhodlo,“ řekla turnajová jednička ITS Cupu. Tu čeká ve čtvrtfinále Švédka Rebecca Petersonová.

Mezi nejlepších osm se probojovaly také další české tenisové osobnosti olomouckého podniku. Pátá nasazená Lucie Hradecká stejně jako trojka Denisa Allertová přetlačily své soupeřky a narazí na sebe ve čtvrtfinále. Čtvrtou českou zástupkyní ve dvouhře je Jesika Malečková. Tenisový program v Omega centru začíná od 11 hodin.

České tenistky zamířily před začátkem turnaje ITS Cup na tiskovou konferenci a autogramiádu
Světové tenistky jdou do akce. Začíná ITS Cup v Olomouci

Výsledky
Dvouhra, 2. kolo: Zarycká – Hradecká 6:7 (6), 6:2, 5:7, Hesseová – Peraová 2:6, 2:6, Hončová – Pieriová 4:6, 6:1, 6:3, Pribylová – Petersonová 0:6, 3:6, Schäderová – Hogenkampová 4:6, 3:6, Schmiedlová – Malečková 4:6, 7:5, 3:6, Plíšková Kr. – Muchová 6:4, 5:7, 7:5, Allertová – Morginová 7:5, 3:6, 6:3

Čtyřhra, čtvrtfinále: Jakupovičová, Marozavaová – Hesseová, Rodriguezová 3:6, 6:2, 8:10, Korašviliová, Marfutinová – Munteanová, Zarycká 7:6 (3), 1:6, 10:5, Benoitová, Eikeriová – Hončová, Serbanová 4:6, 3:6, Laineová, Santamariaová – Hogenkampová, Muchová 4:6, 6:7 (5)