Ke kruté porážce 22:23 došly Dámy přes velmi slušný první poločas, o to bezradněji působily ve druhém, kdy jen velmi těžko nacházely cestu do doupěte brankářky Průšové. „Domnívám se, že při naprosto vyrovnaném počtu technických chyb 17:17 rozhodl především nástup Průšové do branky Slavie, který změnil konání na hřišti. Do té doby jsme měli neustále navrch,“ poznamenal trenér domácích Lubomír Krejčíř. „Vychytání celé řady našich příležitostí nás přivedlo do vyšší nervozity než v prvním poločase a to vedlo k chybám především u našich zkušených hráček,“ podotkl olomoucký kouč.

Přesto se v posledních deseti minutách Dámy probudily a utkání ještě rozhodně nebylo ztraceno. Jenže štěstěna nad jejich osudem mávla rukou. „V momentě, kdy jsme se dostali z proměňování, jsme po zlepšené obraně získali celou řadu míčů, ale vzápětí jsme je po technických chybách ztráceli a také jsme nedali tři vyložené šance. To rozhodlo, v takovém utkání musíte proměňovat,“ ví trenér Krejčíř a dodal: „Štěstí je vrtkavé a přeskočí na soupeřovu stranu. Tentokrát od nás odešlo.“

Rozdíly ve výkonech brankářek na obou stranách ovšem neexistovaly. Domácí Barbora Raníková podala vynikající výkon v celém utkání. „Bohužel nástup Průšové byl tak razantní, že nás zaskočil. Bylo to koncentrované do jednoho úseku, kdy Slavia dostala jednu branku. Než jsme se vzpamatovali, tak už nebylo moc času,“ litoval kouč DHK Lubomír Krejčíř.