Ale už první utkání v Olomouci ukázalo, že Dámy mohou hrát i s Rumunkami vyrovnanou partii, a i když prohrály 26:27, dokázaly se ještě o postup poprat v sobotní odvetě. Nakonec po remíze 27:27 nepostoupily o jediný gól.

Zklamání z vyřazení ale na Zoře nehledejte, byla by to marná práce. „Předvedli jsme jeden z našich nejlepších výkonů v letošní sezoně, postup jsme si ale prohráli už v domácím utkání,“ začal po odvetě rozhovor pro Deník trenér Lubomír Krejčíř.

Rozhovor


Nakonec jste vyřazeni, ale uhrát remízu s rumunským týmem se asi nepodaří každý týden, že?

Myslím, že je to vůbec první bod, který český tým zaznamenal na rumunské půdě. I když těch duelů byla celá řada, tak marně vzpomínám, že by Zlín nebo Slavia v Rumunsku někdy dokázaly bodovat.

Většinu utkání jste dotahovali náskok soupeře. Byla šance postoupit?

V prvním poločase to nebylo ideální především v první fázi, kde jsme přestali proměňovat, ale pak jsme se dokázali vrátit a srovnali jsme utkání. Ve druhém poločase už to byla tahanice, dokonce jsme se dokázali dostat do vedení a hra v mnohém připomínala utkání v Olomouci, kdy se soupeř snažil dostat do bezprostřední blízkosti, i když se častěji pokoušel o střelbu z dálky.

Dvakrát jste se v utkání dostali do vedení. Byly to chvíle, kdy byl postup nejblíže?

Ve fázi, kdy jsme vedli o branku, neproměnila jednu vyloženou šanci Spíchalová, která jinak předvedla výborný výkon. Měli jsme i dva přešlapy z křídla a dařilo se nám soupeře ještě více znervóznit. V závěru už jsme ale šanci na rozhodující branku neměli.

Kateřina Vašková dala osm branek. Byla ona tentokrát tím, kdo táhl celé družstvo?

Vaškové se dařilo nejvíce, prosazovala se nejen z proskoků, ale i střelbou z dálky. Dařilo se nám skórovat i z rychlých útoků, ať už zásluhou Dostálové, nebo Tomečkové. V brance podala výborný výkon Černá, hru dobře řídila Hejtmánková. Ale celý tým se podílel na výsledku.

Už před utkáním byl patrný respekt z bouřlivého prostředí, jaká ale byla realita?

Ještě před utkáním nám sám od sebe zavolal český reprezentant Martin Prachař, aby nás varoval před bouřlivou kulisou, a bylo to od něj velice milé. Realita byla přesně taková, jakou jsme čekali. Při cestě do haly jsme měli policejní doprovod s rozsvícenými majáky, policisté nás hlídali i v hale. Samotné fandění nám spíše pomáhá a to i když je atmosféra nepřátelská. Pro nás je nejhorší tichá hala a prostředí jako na tenise.

Rumunky se musely o postup bát do poslední vteřiny, to asi nečekaly?

Soupeř určitě nečekal takový odpor a po utkání nám několikrát vyjádřil svůj obdiv. Určitě jsme svým vystoupením získali prestiž.

Na jednu stranu jste obstáli v duelu s rumunským týmem, ale na druhou jste o jedinou branku nepostoupili. Jaké pocity tedy z osmifinále převládají?

Byli jsme úspěšní, ale mohli jsme udělat díru do světa. Nejsme z toho ale nešťastní, jedeme dál. I když jsme vyřazeni, spíš nám to prospělo, než ublížilo.

Jak hodnotíte působení v poháru?

Jsme spokojení, v podstatě jsme prohráli jedno jediné utkání, a to o branku. Samozřejmě, že nás těsné vyřazení mrzí, ale vybudovali jsme si vyšší sebedůvěru a zlepšuje se nám i sportovní forma, což je dobré k tomu, abychom dokázali splnit ty cíle, které jsou pro nás v této sezoně nejdůležitější. A to je uspět v interlize.

DHK v Challenge Cupu 2007/2008


2. kolo (turnaj v Olomouci)

DHK Olomouc – Britterm-Slokov Veselí n. Mor. 29:15 (15:10)

DHK Olomouc – Alexandros Giannitsa (Řec.) 38:15 (20:5)

DHK Olomouc – VOC Amsterdam (Niz.) 34:19 (16:10)

3. kolo

DHK Olomouc – KS Zgoda Ruda Slaska-Bielszowice (Pol.) 27:21 (13:8)

KS Zgoda Ruda Slaska-Bielszowice (Pol.) – DHK Olomouc 22:23 (9:10)

Osmifinále

DHK Olomouc – HC Dunarea Braila (Rum.) 26:27 (13:13)

HC Dunarea Braila (Rum.) – DHK Olomouc 27:27 (15:13)

 

 

Miloslav Jančík