Stejně jako před týdnem v Olomouci, i v odvetě přehrály Dámy své soupeřky perfektní obranou. „Dobře jsme zachytávali očekávaný nápor domácích výbornou obranou. Díky tomu jsme drželi celý poločas jemné vedení a soupeřky znervózněly,“ všiml si trenér DHK Zora Olomouc Lubomír Krejčíř.

„Bylo jasné, že po přestávce budou chtít domácí zase zatlačit, a v tu chvíli zaúřadovala Lenka Černá, která při tom těsném a zhuštěném bloku naší obrany vychytala spoustu pokusů z křídel. Více než deset minut nedostala branku, a když jsme deset minut před koncem vedli o pět šest branek, dostaly šanci i všechny ostatní hráčky,“ pochvaloval si kouč.

„Na hráčky, kterým se dařilo v prvním utkání, hrály soupeřky osobku a to i na Šaškovou a Vaškovou současně. Právě díky tomu vznikaly prostory pro jiné hráčky a nejlépe jich využila Míša Hrbková,“ jmenoval s šesti brankami nejlepší střelkyni Zory. „Ale všechny hráčky podaly vynikající výkon, nikdo nezklamal a je to obrovský úspěch,“ usmíval se kouč.

Zora zažívá skvělý podzim, který ve třetím kole poháru ještě vyšperkovala. Proti týmu Zgoda Ruda Slaska to byly její vůbec nejlepší výkony podzimu. „Myslím si, že to tak lze hodnotit,“ přikyvoval kouč. „V Bystrici jsme působili v prvním poločase unavenějším dojmem, ale v sobotu v Polsku to byla bojová nálada od první minuty a nebyl v ničem problém po celých šedesát minut.“

Není tedy škoda, že se osmifinále poháru bude hrát až v únoru? „Už toho máme také plné zuby a potřebujeme si odpočinout. Přece jen je program středa–sobota pro amatérky velmi náročný,“ připustil trenér Krejčíř.

Soupeře pro osmifinále se Dámy dozvědí dnes, vybírat mohou z patnácti soupeřů. Vzhledem ke smůle, která Dámy při losu provází, by mohly po Banské Bystrici a Bielszowicím, které dobře znají, dostat dalšího známého - interligovou Bratislavu.

„Proboha nepřivolávejte to,“ zlobil se napůl vážně trenér Lubomír Krejčíř. „Líbil by se mi třeba Amsterdam, který jsme měli už ve třetím kole. To by byl hratelný soupeř,“ uvažoval.

V osudí ale je i tým z Asie – ázerbajdžánské Baku, nebo z opačné strany islandský Valur, kde loni působila olomoucká odchovankyně Pavla Škavronková.