Body a povzbuzení vítězstvím v posledním utkání před pauzou jste asi potřebovali, že?

Určitě, přesně tak. Před takovou pauzou je to hrozně důležité, aby v družstvu byla pohoda. Naštěstí jsme v situaci, kdy usnout na vavřínech nemůžeme. Musíme makat dál i v průběhu té přestávky, čehož si jsou holky hodně vědomy. I podle rozlosování to máme ve svých rukách. Hned první zápas nás pak čeká v Písku, odkud máme špatnou zkušenost. Takže už teď se na to připravujeme.

Jak jste spokojený s dosavadním průběhem sezony?

Získali jsme body tam, kde jsme je potřebovali získat. Ještě to nejde moc zpětně hodnotit. Už po zápase v Prešově jsem říkal, že to budou velmi důležité body. Prohrála tam Slavie, porazili doma Zlín. Možná to bylo klíčové utkání sezony, ale nic nechci předjímat. Ještě za námi není ani půlka. Ale myslím, že jsme tam, kde jsme asi počítali. Možná máme dva body navíc, ale mohli jsme možná být úspěšnější ve Zlíně. Ale uvidíme v odvetách.

Na co se tedy s týmem nyní zaměříte?

Určitě úplně na všechno, jak jsem viděl poslední zápas. Určitě střelba po kombinacích, to potřebujeme spravit. Pak obranná souhra křídla a spojky. Tam máme velký problém. To musíme zlepšit.

Po devíti kolech jste byli týmem, proti kterému bylo nařízeno nejvíce sedmiček v soutěži. Co na to říkáte?

Sedmičky komentovat nemohu, jednou proti nám bylo čtrnáct sedmiček v jednom zápase. Tam jsme klesli v pořadí. Je to také o obraně, i tentokrát tam byl zbytečný faul, kdy protihráčku dohrávaly, když už to nebylo potřeba.

V návštěvnosti jste ale vysoko v interligovém pořadí.

Přijedou ještě zajímavé týmy, tak třeba se návštěvnost ještě zvedne. Možná táhne i třeba nová tribuna (úsměv).

Před důležitým duelem se Slovenkami jste hráli český pohár v Hodoníně. Postup slavil domácí prvoligový tým. Jak se za tímto zápasem ohlížíte?

Jednoznačně je to pro nás velké zklamání, že jsme nepostoupili. Největším problémem bylo, že jsme nedali dvacet osm střel z celkových dvaapadesáti. Je to obrovské množství. Nedali jsme asi patnáct střel z brankoviště. Bohužel jsme vypadli s družstvem, které hraje o soutěž níž. Hrají na špici, mají ambici postoupit do naší soutěže. Jsou tam zkušené hráčky z reprezentací, ale i tak jsme zklamaní, postoupit jsme určitě měli.

Vyříkali jste si porážku? Odčinil ji úspěch v interligovém utkání?

Ano, jako prioritu jsme si dali Partizánske. Pro nás je to samozřejmě důležitější soutěž, nebudeme si nic namlouvat. Ale chtěli jsme i postoupit. Hned po zápase s Hodonínem jsme si to nějak vyříkali. Hned jsme se začali připravovat na interligu, kde jsme chtěli splnit takový reparát.

V pohárovém střetnutí dostaly šanci hráčky z širšího kádru?

Určitě, měl jsem tam šestnáct hráček a byly s námi i holky, které pravidelně hrávají za béčko a s námi jen trénují. Získaly i zkušenosti s A-týmem, cílem bylo také ušetřit trochu síly. Měli jsme jen jeden den na zotavení. Soupeř byl relativně kvalitní. Jiné týmy hrály s jednoduššími soupeři, Hodonín patřil mezi nejhorší kandidáty, co jsme mohli potkat.

Byla vyhecovaná atmosféra a kvalitní soupeřky dobrou zkušeností pro vaše hráčky?

Hlavně hráčky v Hodoníně jsou opravdu zkušené a využily toho. Bylo to opravdu vidět, například z hlediska poziční obrany nebo taktických věcí to bylo vidět. Určitě jsme byli družstvem, které mělo fakt spoustu střeleckých příležitostí, abychom utkání vyhráli. Ale bohužel jsme totálně zklamali.