Do hanáckého klubu by si ale ráda nechala dveře otevřené. „Pan trenér Teplý poskládal výborný tým. Třeba se ještě potkáme,“ prohlásila.

Vaše poslední působení v Polsku ukončil krach klubu. Zdá se, že jste odvážná žena.
Ale já jsem v Polsku hrávala už předtím dva roky ve Vratislavi. A byly to pro mě skvělé sezony. Podívala jsem se poprvé do zahraničí, dařilo se mi. Ano, v Krakově se něco zvrtlo. To se stává, takový je sport. Byla to rozhodně škoda, protože jsme tam měly jít s mojí nejlepší kamarádkou Pavlou Šmídovou.

S ní jdete do Polska i tentokrát. Vytvořily jste už dvojici?
To jsme samozřejmě neplánovaly, ale je to milá shoda náhod. Obě dvě jsme dostaly nabídku od stejného klubu a obě na ni kývly. Jsem ráda, že nebudu v týmu jediná Češka. Přicházím do něj s kamarádkou, se kterou můžu trávit volné chvíle. A důležitá je i sehranost, nemusím si zvykat na novou nahrávačku.

Jste už ostražitější? Zjišťujete detailněji, jak je na tom váš klub?
O něco ostražitější asi jsem. Někdy situaci ale přesně nerozeznáte. Vypadá růžově a všechno špatně skončí. V Krakově jsem už fasovala oblečení a zničehonic byl konec. Údajně kvůli problémům s halou a tým se musel rozpustit.

A toho jste nakonec nemusela až tolik litovat. S Olomoucí jste ovládla tři soutěže…
Na Olomouc budu moc ráda vzpomínat. Pan trenér Teplý poskládal výborný tým. Jednou se chci do extraligy vrátit. Neříkám kdy a kam. Třeba se ale ještě potkáme.

Odcházíte i proto, že už v Česku vlastně nemáte co vyhrát?
Jsem stále mladá hráčka, která může venku něco dokázat. Chci zkusit znovu zahraničí, získat další volejbalové zkušenosti, zdokonalit jazyky… Nic si nenalhávejme: všechno okolo volejbalu je v Polsku profesionálnější. A Bielsko-Biala má na medaili.

Pojďme k reprezentaci. V zimě jste nehrála neúspěšnou kvalifikaci o mistrovství Evropy. Co vás přimělo k návratu?
Nezlobte se, nerada bych se hrabala v tom, co bylo. Teď se vytvořil nový realizační tým, přišel nový trenér. Jsem přesvědčená, že to bude mít velký přínos pro český volejbal. Jannis Athanasopulos má trochu jiné metody. Kádr se omladil. Mělo by to být fajn.

Výsledky jsou ale zatím nevyrovnané.
Sehráváme se. Máme za sebou jen čtyři zápasy. Forma by měla gradovat za rok při kvalifikaci o mistrovství Evropy. A pak snad na turnaji. Tohle léto je takové volnější, určené spíše ke zkoušení.

Jaká je komunikace s řeckým trenérem?
Ano, jde o Řeka, má ale za manželku Slovinku, s níž jsem hrála v Prostějově. Umí proto pár českých slov, i když je hlavním jazykem angličtina. Pan trenér je velmi komunikativní, často se všemi diskutuje. On je veliký motivátor, neustále pozitivně naladěný. Bude to dobré.

O Řecích se říká, že jsou impulsivní. Platí to? Vyhovuje vám to?
Pan trenér je impulsivní v dobrém smyslu. Každý balon s námi prožívá. I když ho zkazíme, nikdy na nás nekřičí a povzbuzuje nás.