Teď je ale téměř jisté, že se jim nepodaří zajistit si start v Ženské basketbalové lize ani administrativní cestou. Už po skončení neúspěšné série se klub netajil tím, že postupující tým Ústí nad Labem osloví s nabídkou na prodej licence. Stejným způsobem startovaly Vysokoškolačky v lize už letos, kdy licenci odkoupily od Sokola Nusle. Vedení ústeckého klubu se už ale několikrát nechalo prostřednictvím médií slyšet, že chce v nejvyšší soutěži startovat a své stanovisko nehodlá měnit.

„Je pravda, že jsme vedení Ústí nad Labem oslovili. Jejich manažer nám ale potvrdil, že chtějí v nejvyšší soutěži startovat, byť zatím nemají sezonu ekonomicky zajištěnou. Mohu tedy prozradit, že my budeme z devadesáti procent startovat ve druhé lize,“ řekl předseda oddílu SK UP Olomouc Svatopluk Horák. Pokles o jedno patro ovšem patrně přinese změny v kádru.

Už dříve pro Deník prozradila nejlepší střelkyně klubu i celé soutěže Milena Steffanová své představy o budoucnosti na Hané. „Moc se mi tu líbí, a kdyby se v Olomouci liga hrála, tak chci zůstat. Druhou ligu ale hrát nebudu,“ řekla tehdy. Vzhledem k aktuální situaci je tedy Steffanová na odchodu. „Mohu potvrdit, že Milena jedná s jedním českým klubem, a počítáme s tím, že od nás odejde. Žádné další odchody se ale nerýsují, snad jen pivotka Jelena Chernyi. Nebudeme jí moci nabídnout stejné podmínky, jaké měla v nejvyšší soutěži. Takže buď u nás zůstane za jiných podmínek, nebo přestoupí. Zájem o ni má několik zahraničních i tuzemských klubů, tak uvidíme,“ dodal Horák.

V jednání je i několik příchodů, vše ale bude záviset na výsledcích přijímacích zkoušek na vysokou školu. Cílem Vysokoškolaček by ale měl být v další sezoně návrat do nejvyšší soutěže. „Budeme chtít postavit takový tým, který by se měl o postup do ligy poprat,“ přiznal předseda oddílu Svatopluk Horák.