„Moc se nám ulevilo. Hodně jsme chtěly postoupit. Hrozně by nás mrzelo, kdyby se to nepodařilo,“ vyprávěla smečařka Darina Košická, která odehrála vydařenou odvetu pod Ještědem.

Do Liberce jste jely s úkolem vyhrát zápas 3:0 nebo 3:1 a navíc jste musely zvládnout zlatý set. Čekaly jste, že by to mohlo dopadnout tak jednoznačně?
Abych řekla pravdu, po tom nedělním prohraném zápase jsme si sedly do šatny a vůbec jsme nechápaly, jak jsme mohly takhle vyhořet. Prostě na nás padla deka zrovna v tak důležitém zápase. Řekly jsme si, že na to zapomeneme, čekaly nás další dva dny přípravy a do Liberce jsme jely s čistou hlavou a s jasným cílem. Urvat to na celkové skóre 4:0. Což se povedlo.

Čím to bylo, že jste předvedly o tolik lepší výkon než v úvodním domácím zápase, který jste prohrály 1:3?
Do zápasu jsme vstoupily s obměněnou sestavou a koncentrované. Nepustily jsme je v prvních dvou setech vůbec k jejich hře. Třetí set už byla tahanice až do koncovky, ale zvládly jsme ho. A myslím, že to byl právě ten klíčový moment.

Zlatý set jste vyhrály drtivým skóre 15:2. Pamatujete podobě jednostrannou záležitost?
Ano, pamatuji minulý rok, kdy jsme v extraligovém utkáni s Frýdkem-Místkem vyhrály set dokonce 25:2.

Je to úleva, že jste postoupily do Final Four poháru a dál tak můžete bojovat o jeden ze stanovených cílů?
Moc se nám ulevilo. Hodně jsme chtěly postoupit. Hrozně by nás mrzelo, kdyby se to nepodařilo. Ale teď jedeme dál, sezona je ještě dlouhá a nás čeká rozjeta MEVZA a druha půlka extraligy.