Pro úspěch udělal maximu, ale výsledky na světových pohárech ukázaly, že světová špička už je dál a roky nejdou zastavit. Populární biker, zvaný mezi svými „Rades“, se rozhodl po letošním ročníku skončit svoji bohatou cyklistickou kariéru. O víkendu se objevil na Olomoucké padesátce, kde ho o čtvrté vítězství připravil defekt předního kola.

V Bělkovicích-Lašťanech jste vyjel nepopulární čtvrté místo. Jak závod hodnotíte?
Spokojený nejsem se čtvrtou příčkou, ale pocit mám dobrý, dal jsem do toho všechno. Do osmnáctého kilometru jsem jel v první pětičlenné skupině a píchnul jsem z prvního místa. Do té doby se závod vyvíjel výborně, protože jsme s Michalem Přecechtělem jeli na špici oba.

Jak došlo k defektu?
Píchnul jsem přední kolo v takové nešťastné pasáži. Snažil jsem se co nejrychleji dostat zpátky na trať, ale měl jsem problémy s nafouknutím kola. Vracel jsem se zhruba na 25. místě, byla to taková stíhací jízda, která skončila čtvrtou pozicí. Kluci na špici jeli dobře, navíc závod nebyl nijak dlouhý, takže dojet až na čelo se podle mě nedalo. Jinak jsem se cítil dobře, chtěl jsem tady přidat čtvrté vítězství, když to navíc vypadá, že tu startuji jako profesionál zřejmě naposledy. Ale co se dá dělat, takový je bikerský život…

Trať vám vyhovolala?
Já myslím, že to bylo zhruba stejné jako poslední roky. Změna proběhla před lety, kdy se startovalo z Olomouce. Bylo dobré, že trochu popršelo a povrch nebyl tak prašný, hlavně nahoře na tankodromu. Taky tam ale zase nebyl vyloženě blátivý úsek. Jinak okruh je dost náročný, členitý, takže pro lidi, kteří nejsou zvyklí jezdit každý den, je to těžký závod, i když se jede jen 50 km.

Už jste naznačil, že to byl jeden z vašich posledních profesionálních závodů a zřejmě poslední nedaleko Olomouce, chystáte se tedy již do sportovního důchodu?
Je to tak. Příští rok tady budu asi působit v roli manažera, doufám, že se mi podaří sestavit silný tým.

Letos jste ještě chtěl zajet výsledky ve světovém poháru, cítil jste šanci na třetí účast na olympijských hrách, proč to nakonec nevyšlo?
Nebylo to jednoduché. Věděl jsem, že pokud se mi na těch prvních třech světových pohárech nepodaří zajet dobrý výsledek,nemácenu se o účast na olympiádě dál prát. Teď už byly závody jen v Kanadě a poslední závod je v Mariboru ve Slovinsku. Pokud člověk neudělá dobrý výsledek jako například letos Jarda Kulhavý, neměl by v mít v reprezentaci místo. Startoval jsem naOH dvakrát, bylo by to potřetí, ale je to navíc ještě za hodně dlouho. Tak nějak se cítím už vybitý a motivace už není. Beru to tak, jak to je, nijak výrazně zklamán nejsem.

Mluvil jste o posílení vašeho týmu MaxiDEK Cannondale, budete tým rozšiřovat, nebo zůstanete u třech závodníků?
Já skončím, takže za mě musí přijít někdo zkušený, kdo bude schopný ujet dobrý výsledek. Nechtěl bych z toho dělat nějaký mega tým, nebudeme jezdit více než ve čtyřech. Po mně zůstane díra, takže bych rád dva závodníky přivedl. Tím, že budu mít čas se starat jen o tým, tak bych chtěl pro kluky vytvořit vyloženě komfortní podmínky. Abych z toho měl sám dobrý pocit, že můžou myslet jen na závod a trénink a veškerý servis okolo budou mít zajištěn.

Jaké závody vás čekají v nejbližší době?
Vrcholem bude mistrovství republiky na Zadově, uvažuji ještě o posledním svěťáku ve Slovinsku. Potom závody Kola pro život, kde se budeme snažit udržet Michala Přecechtěla na vedoucí pozici seriálu. Závěr bude poklidnější,budeme si to na kole hlavně užívat.

úspěchy Radima Kořínka OH Sydney 2000 - 29. místo cross country, jel i silniční závod OH Atény 2004 - 22. místo cross country Mistr ČR v bikemaratonu - 2002 Mistr ČR v cross country Vítěz ankety Top Peloton 1998, 2000, 2002 3x vítěz Olomoucké padesátky 1999 - vítěz etapového bikerského závodu na Kypru