Za pár minut odjíždí od Sportovní haly Univerzity Palackého sanitka do fakultní nemocnice.

Tenhle knokaut, který diváci viděli při jednom z včerejších zápasů, byl až příliš tvrdý.

V Olomouci bojuje na osm set borců z více než čtyřiceti zemí o tituly světových šampionů v kickboxu. K vidění jsou jedinečné sportovní výkony, ale občas bolestivá zranění. Příležitostí je více než dost, protože bojovníci mohou kromě rukou používat i kopy.

Podívejte se také: Velká fotogalerie a video z MS v kickboxu

Právě proto je zde přítomnost lékařů nezbytná.

„Normálně se snažíme zachraňovat lidi, kterým se něco přihodí v neštěstí. Tady to je trošku jiné,“ říká Wiedermann, zástupce přednosty dětské kliniky pro léčebnou péči.

„Závodníci si způsobují zranění sami. Ta filozofie je jiná,“ porovnává olomoucký lékař svou běžnou praxi s tím, co se běžně odehrává v ringu.

Kickboxeři jsou tvrdí chlapi, takže je lecjaká bolístka nerozhází. Musejí s ní počítat. Bojovníci nehnou brvou ani při rovnání zlomeného nosu.

Polský bijec Piotr Mlinski byl včera s podezřením na zlomenou holeň také v klidu, když se díval se založenýma rukama, jak mu lékaři nafukují dlahu na poraněné noze.

Na nedostatek práce si Wiedermann ani jeho kolegové nemusejí stěžovat. Běžných kickboxerských zranění řeší spousty.

„Jedná se většinou o poranění zevního typu. Jsou to většinou naraženiny, velké hematomy. Měli jsme tu i podezření na zlomeninu holenní kosti. Potom jsou to samozřejmě příznaky komoce mozkové, tedy otřesu mozku, většího, těžšího stupně. Třeba právě při K.O.,“ dodává Wiedermann.

Wiedermann má sám ke kickboxu blízko, protože jeho zeť Michal Prstek patří k organizátorům olomouckého mistrovství světa.

„Dcera naštěstí dělá jen kickbox aerobik. Přiznám se, že já osobně preferuji jemnější sporty,“ dodává lékař.

Přečtěte si: Šampionát kickboxerů vrcholí sobotním galavečerem

Martin Dostál