Olaf Petersen tentokrát postavil velmi těžký parkur, když z padesáti jezdců se chybě vyhnuli jen čtyři. Z nich byla při rozeskakování nejrychlejší Jörne Spreheová.

Nejlepší domácí reprezentantkou byla na pátém místě Anna Kellnerová s valachem Classic, jež soutěž dokončila s jediným trestným bodem za překročení času. Limit nesplila jen velmi těsně o 0,77 sekundy.

„Smozřejmě, že mě to mrzí. Mohla jsem udělat víc. Se svým koněm ale jedu teprve druhý parkur, a tak mohu být spokojená," hodnotila Kellnerová.

Ta se nyní připravuje na mistrovství Evropy juniorů. „V Olomouci to byly pro mě zkušební závody. Doufám, že na mistrovství Evropy postoupím do finále," řekla ke swvým cílům česká jezdkyně.

Kellnerová je několikanásobnou mistryní ČR, má za sebou řadu úspěchů na mezinárodních soutěžích včetně týmových úspěchů na Poháru národů. Vloni byl nejlepším tuzemským jezdcem čtrnáctý Jiří Hruška s Aristem Z.

Čtyřdenní mezinárodní závody vyvrcholily soutěží, která byla zároveň kvalifikací na evropský šampionát 2017 v Göteborgu. Dohromady v Olomouci od čtvrtka startovaly zhruba tři stovky koní, většina z nich absolvovala několik soutěží. Přijeli jezdci ze zhruba dvou desítek zemí, například z Německa, Polska, Itálie, Rakouska, Brazílie, Kanady, USA a ukrajinští olympijští reprezentanti Andre Schröder, Ferenc Szentirmai a René Tebbel.