Pro olomoucké volejbalistky měl být postup do finále splněnou povinností. Semifinálový soupeř z Ostravy se ale ukázal jako velice odolný – vyhrál totiž oba domácí duely těsně 3:2 a po čtyřech zápasech je tedy stav série vyrovnaný.

„Teď to musíme Ostravě vrátit na domácí palubovce,“ burcoval svůj tým olomoucký trenér Jiří Teplý.

Hanácký celek si v semifinále s Ostravou poradil loni i předloni a zůstává i před rozhodujícím duelem výrazným favoritem. Předchozí domácí souboje totiž vyhrál bez ztráty setu.

„Nevím, čeho se v Olomouci bojíme. Jsme zakřiknuté, nepodáváme vůbec týmový výkon, každá je v nějaké své bublině,“ řekla o dvou nezdarech ostravská blokařka Iva Nachmilnerová.

„Dvakrát jsme v Olomouci udělaly stejnou chybu. Doufám, že teď jsme chytřejší a neuděláme ji i potřetí.“

Významnou roli v jednotlivých zápasech hraje psychika.

„První zápas v Ostravě jsme trošku nezvládly hlavami. Tam jsme to měly rozehrané na výhru 3:0,“ vzpomínala olomoucká smečařka Darina Košická.

„Myslím si, že všechno je jenom v našich hlavách. Olomouc je doma jednoznačný favorit, ale my můžeme využít náš týmový výkon. U nás to musí být o emocích, a když to sedne, bude to dobré,“ doufá Nachmilnerová.

„Ostrava dokáže hrát opravdu dobře. Vždycky ale v těchto zápasech záleží spíš na nás. Jestli budeme hrát svoji hru, tak bychom to měly zvládnout,“ prohlásila během série olomoucká nahrávačka Šárka Kubínová.

Karty jsou před středečním zápasem, který startuje v olomoucké univerzitní hale v 17 hodin, rozdané jasně: vítěz postupuje do finále proti Prostějovu.