Kristýno, máte za sebou úspěšnou reprezentační akci. Cítíte po dvou zápasech kromě spokojenosti taky únavu?

Týden to byl náročný, ale jako vždycky jsme si našly nějaké místo pro teambuldingy, aby to nebylo jenom o házené. Takže to pro nás byla současně i zábava, máme dobrou partu a kolektiv, takže to jde vždycky lépe. Ale únava je po celém týdnu už znát. Navíc se hrály dva zápasy v krátkém časovém rozmezí. Jsme rády, že jsme to úspěšně zvládly, a teď už zase přijde na řadu chvilka regenerace (usmívá se).

Dá se říct, že jste postupem přes Litvu a Ázerbájdžán splnily povinnost?

Byly jsme papírově nejsilnějším týmem ve skupině. Tato role nám ale až tak nevyhovuje a je pro nás taková novější. Právě proto nám přišel pomoct psycholog Michal Šafář a myslím, že jsme to zvládly. Teď už můžu říct, že to byla povinnost, ale samozřejmě to bylo náročné. Hlavně jsme nesměly podcenit soupeře.

První krok na mistrovství světa v Dánsku jste učinily. Ten druhý v play-off ale bude asi ještě daleko těžší. Souhlasíte?

Ano, teď budeme čekat na soupeře, kterého se dozvíme až po mistrovství Evropy. Pak budeme mít vlastně půl roku na to se připravit. Doufám, že se nám zraněné hráčky už vrátí a budeme v plné formě.

Užila jste si reprezentační zápasy před olomouckým publikem na sto procent?

Já si užívám každý zápas reprezentace, je to pro mě čest hájit barvy České republiky, ale je pravda, že v Olomouci to pro mě mělo ještě trošku jiný nádech. Takže jsem ráda, že se nám to povedlo a že přišlo tolik diváků nás podpořit.

S týmem Zory se vám vůbec nepovedl start sezony. Zvedla vám náladu poslední tři vítězství, kterými jste napravily dojem?

Začátek sezony nebyl až tak špatný, tedy myslím ten první zápas. Pak jsme bohužel bouchly se Zlínem a Pískem, a potom jsme se neměly na kom chytit. Zase jsme ale ty důležité zápasy na konci, které jsme měly vyhrát, zvládly a myslím si, že se ještě o play-off určitě porvat můžeme. Ty výhry nás nakoply a doufám, že nám to tedy vydrží do ledna.

Nemůže vás vánoční přestávka znovu zabrzdit?

Může, ale my nabereme síly a vletíme na to tentokrát hned od začátku (usmívá se). Nebudeme chtít ztrácet body hlavně na domácí palubovce.

Přišlo i krizové období, během kterého jste si musely sednout a vyříkat si určité záležitosti?

Psycholog Míša Šafář, který s námi je u reprezentace, došel i za námi do klubu. Potřebovaly jsme si srovnat pár věcí a myslím, že nám to pomohlo a že jsme si uvědomily, že na to máme a že ta deka musí pryč, že musíme pomoct jedna druhé, a myslím, že se nám to povedlo.

Během dvou reprezentačních zápasů jste nasázela jedenáct branek. S trochou nadsázky je to stejně jako v Zoře za dosavadní průběh sezony. Čím to je?

(smích) No já nevím, jak je to možné. Já na Zoře plním zase trošku jinou roli. Chvilku hraji na spojce, chvilku na křídle. Víceméně se pravidelně točíme s Venďou Fryčákovou a s Romčou Chrenkovou. Co se týká reprezentace, tak Romča je teď v očekávání a Verča Malá, která má taky formu, se zranila na tréninku. Tím pádem jsem hrála celý zápas, takže ty góly nejspíš pramení z toho, že jsem měla větší prostor.