Olomoučtí basketbalisté předvedli v zápase proti Spartě diametrálně odlišný výkon než naposledy doma proti Trutnovu. Pražané, kteří měli v tabulce první ligy jenom o jednu výhru víc než Olomouc, nasázeli v prvním poločase 46 bodů. „V první půli byla naše obrana katastrofální. Navíc přístup některých hráčů k zápasu byl nezodpovědný," zlobil se trenér Olomouce Michal Pekárek.

Jeho tým měl ve druhém poločase co dohánět. Ve třetí čtvrtině předvedli domácí zlepšený výkon a náskok Sparty se ztenčil na jedenáct bodů. Klíčový moment zápasu však hosté zvládli, když nedovolili domácím přiblížit se na jednociferný rozdíl. „Nás to dotahování stálo strašně moc sil. V důležitých momentech se všechno snažíme řešit třeba trojkovou střelou místo toho, abychom šli do nájezdu. Takhle nemůžeme hrát," litoval chyb domácí kouč.

Ve čtvrté periodě se utkání prakticky dohrávalo, Sparta si vzala zpět své třicetibodové vedení a nakonec zvítězila 91:62. Nejlepší střelci zápasu Gluditis a Novotný předvedl výborný výkon a odehráli celých čtyřicet minut hry. Naopak na domácí straně se tentokrát nedařilo tradiční opoře Harčárovi, který byl v efektivitě dokonce v minusových hodnotách. Dvacet, respektive sedmnáct bodů dalších kmenových hráčů Svitav Sedláka a Andrese na vítězství zdaleka nestačilo.

Pro tým Basketbal Olomouc je domácí porážka další komplikací. Sparta se Hanákům v tabulce vzdálila na dva body, navíc teď olomoucké basketbalisty čeká velmi náročný program v podobě zápasu v Plzni a domácího souboje s lídrem tabulky z Hradce Králové, který do Čajkarény zavítá v neděli 19. ledna.

„Zápas se Spartou jsme měli vyhrát," konstatoval zklamaný trenér Michal Pekárek, který hráčům do dalších zápasů naordinuje jasný recept: „Musí začít zase bránit. Když budeme bránit, tak budeme hrát zase dobře."

Basketbal Olomouc – GBA Sparta 62:91 (6:26, 25:46, 49:76)

Body: Sedlák 20, Andres 17, Rubeš a Kozák 7, Pěnička 4, Jílek 3, Harčár a Bittman 2, Kurfürst, Schuster a Johnson 0 – Gluditis 29, Novotný 22, Zajíček 15, Halada 14, Sakhniuk 9, Kainc 2, Weiss 0. Střelba 2 b.: 25/76 – 35/64. Střelba 3 b.: 5/23 – 7/20. TH: 7/13 – 7/20. Doskoky: 32 – 43. Fauly: 19 – 13. 5 chyb: Kozák (Olomouc). Rozhodčí: Večeřa, Vyplel.

Tabulka

Tabulka