Když nejpopulárnější český MMA fighter – Terminátor z Hodolan – vstoupil do tělocvičny plné začínajících zápasníků, nastalo velké pozdvižení. Každý chtěl s Karlosem Vémolou, který to jako první Čech dotáhl do nejslavnější organizace UFC, společnou fotku.

Až po několika desítkách minut se mohl bojovník konečně rozkoukat po důvěrně známém tréninkovém prostředí.

„Než jsme se sem přestěhovali, měli jsme jednu starší tělocvičnu. Ale tady to prakticky celé začalo. Téměř před třiceti lety,“ vzpomínal Karlos Vémola.

„Vždycky se sem rád vracím. Zápas mi dal základ nejen do zápasení, které dneska využívám v Čechách, v Evropě a ve světě. Dal mi ale také základ do života – disciplínu a chtíč po vítězství,“ prohlásil bojovník.

Ilustrační foto
Koupaliště na Olomoucku otevírají, biotopy ještě vyčkávají

V květnu musel Vémola kvůli zranění odřeknout dlouho očekávaný zápas ruské organizace RCC proti Michailu Ragozinovi, teď už je znovu v plném tréninku.

„Každý sportovec, když se mu něco nepovede a nemá další cíl, se s tím vyrovnává špatně. Já už ten cíl ale naštěstí v hlavě mám, za osm týdnů je Štvanice a výborný brazilský soupeř. Na to zranění, co bylo, už jsem dávno zapomněl a v hlavě mám už jen jeden cíl – před domácím publikem, před fanoušky v Praze na Štvanici se ukázat v plné síle,“ řekl odhodlaně.

Nejlepší zápasníky Memoriálu Josefa Musila pak Karlos Vémola odměnil medailemi a co je možná cennější, každému z nich promluvil do duše: „Makej dál, ať jsi příště ještě o něco lepší.“

Karlos Vémola
Terminátor z Hodolan: hvězdný bojovník Vémola si z USA odskočil do sokolovny