„Máme spoustu šikovných hráček, i když třeba nejsou kmenové. Jsou to šikovné mladé holky, umí hrát florbal a teď se ukazuje to, o čem od začátku mluvil trenér, že to je o tom se sehrát,“ prohlásila Monika Fleischmannová.

„Oproti minulé sezoně je tým lepší, drží pospolu a má na to, aby play-down uhrál v pohodě v prvním kole,“ dodala zkušená útočnice.

Její slova se potvrdila hned v sobotním zápase. Tým FBS nasázel Sokolu Královské Vinohrady osm branek.

O to dramatičtější byl nedělní duel. Domácí celek vedl i díky dvěma trefám Fleischmannové o dvě branky, ze zápasu bylo ale nakonec pořádné drama. Olomoucké florbalistky v čele s brankářkou Martinou Frankovou musely výhru 4:2 hájit až do posledních sekund.

„Do nedělního zápasu nastoupil úplně jiný tým, od začátku se Vinohrady snažily nás tlačit, daleko víc napadaly, chodily i do osobních soubojů a bohužel nás i v určitých pasážích přehrávaly. Vytvořily jsme si ale náskok, který se nám naštěstí povedlo udržet až do konce,“ uvedla Franková na klubovém webu.

CÍL? ROZHODNOUT A UKÁZAT KVALITU

Série se za stavu 2:0 stěhuje do Prahy, kde o nadcházejícím víkendu budou olomoucké florbalistky chtít oslavit záchranu v extralize.

„Do odvetných zápasů pojedeme s cílem dvakrát zvítězit a ukončit tuto sérii,“ prohlásil trenér FBS Olomouc Petr Dadej, který ale vyřkl ještě jeden dílčí cíl.

„Chceme předvést hru, na kterou budeme moci být hrdí, a všem ukázat, že letošní play-off bylo opravdu strašně blízko,“ dodal kouč.

Výsledky play-down:

FBS Olomouc – TJ Sokol Královské Vinohrady 8:1 (4:1, 1:0, 3:0)
Branky: 2. Peterková, 8. Peterková, 14. Cholinská, 20. Oháňková, 33. Reimerová, 45. Pavlíková, 50. Sladkovská vl., 57. Oháňková – 2. Bartošová.

FBS Olomouc – TJ Sokol Královské Vinohrady 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Branky: 6. Suchánková, 12. Fleischmannová, 25. Podroužková, 35. Fleischmannová – 14. Lingová, 30. Bartošová, 59. Vejvodová.