Nejlépe se vedlo dorostence Michaele Fasnerové, která každý svůj start ozdobila medailí. O největší překvapení se postarala na půlkilometrové trati K1, kde zvítězila. Další prvenství přidala na na obou tratích K2, kde startovala spolu s Annou Svárovskou. Druhá skončila na 1000 a 3000 metrů K1.

„Po těchto výsledcích byla vyhlášena celkově nejúspěšnější závodnicí regaty,“ upozornil olomoucký trenér Michal Fasner.

Další medaili do olomoucké sbírky přidal dorostenec David Ladislav. Na tříkilometrové trati se po těžkém začátku dostal do čelní pětičlenné skupiny a v závěrečném finiši vybojoval třetí místo.

„Je to jeho nejlepší letošní výkon na K1,“ dodal trenér. Ladislav navíc na K2 spolu s Patrikem Kučerou příjemně překvapil, když na kilometru skončil pátý.

Junior Tomáš Fasner v nejobsazenější kategorii vybojoval na K2 500 metrů páté místo se svým kolegou Lukášem Hesem (Tatran Sedlčany). Na čtyřkajaku pak na 500 metrů obsadili čtvrté místo, když porazili francouzský čtyřkajak, který je vloni vyřadil v semifinále mistrovství světa juniorů z bojů o medaile.

Olomoučtí kajakáři se budou připravovat na druhý nominační závod, který rozhodne o účastnících mistrovství Evropy v maďarském Szegedu.

„Míša má tak 30 až 40procentní šanci, protože je ještě dorostenka. Tomáš má větší naděje, i když je na něm znát tréninková pauza. Vzhledem k jeho problémům ale jezdí nad očekávání,“ dodal kouč Michal Fasner.