Co rozhodlo o vašem vítězství v poslední etapě?
O celkovém vítězi už bylo prakticky rozhodnuto. Němci se ale snažili dostat někoho do popředí výsledkové listiny. Nasadili tempo, což mi maximálně vyhovovalo. Věděl jsem, že závěr bude těžký. Sobotní etapa byla navíc náročná a všichni už byli použití. Spoléhal jsem na poslední dvě kola. Tento technický úsek byl strašně těžký, rozhodovala hrubá síla.

Neobával jste se v závěru Zdeňka Štybara, který jako cyklokrosař by se na kostkách měl cítit lépe?
Samozřejmě, že jsem se ho bál, protože je to výborný cyklokrosař.

PODÍVEJTE SE: FOTO a REPORTÁŽ ze 4. ETAPY

Využil jste nějak znalosti domácího prostředí?
Když se to jelo třikrát, tak každý si to mohl prohlédnout. Po kostkách to bylo na hrubou sílu. Kdo nevyměkl, tak vyhrává.

Měl jste slíbenu nějakou speciální odměnu od rodiny nebo známých za olomoucké vítězství?
To vůbec ne. (smích) Spíš šlo o mě. Tady jsem doma, v Olomouci jsem vyrůstal, měl jsem tady spoustu známých. Hlavně jsem vítězství slíbil kuchaři od Drápala, takže jsem musel vyhrát. (smích)

Jaký máte program v nejbližší době?
V týdnu odjíždíme šestidenní soustředění do Itálie, odkud rovnou pojedeme do Maďarska na etapový závod. Máme to nabité.

V posledních týdnech jste k vidění především při silničních a bikových závodech. Co ale vaše hlavní specializace – dráhová ckýklistika?
Teď máme letní závody. Za dva nebo tři měsíce je mistrovství Evropy na dráze. Vše bude směřovat k přípravě na tento šampionát.

Czech Cycling Tour má za sebou první ročník. Co říkáte na snahu pořadatelů o obnovení velkého etapového závodu na území České republiky?
Je to velká paráda. Jde vidět, že se jedná o dobře připravený závod. Ještě se objevují malé nesrovnalosti, co se týče dopravy. Ale je to poprvé. Pokud to bude i příšští rok, tak to bude bomba. Chtělo by to víc takových závodů.