Nový, těžký a mokrý sníh z předchozích dnů značně ztrpčoval běžcům samotný běh. Úzký prošlapaný chodník v hlubokém sněhu pak téměř znemožňoval předbíhání, které pak hrozilo pádem do závějí.

Na běžce čekaly dva velmi obtížné okruhy v členitém terénu v délce 15,6 km, jen muži nad 60 let a ženy běželi jeden okruh.

Krátce po startu se vytvořila vedoucí trojice ve složení O. Horák a Pelíšek oba z FORTEX Moravský Beroun a loňský vítěz Vymazal z SK SALIX Grymov.

Většinu závodu odtáhl Horák. O vítězi však rozhodl finiš, ve kterém byl nejrychlejší Pelíšek.

Vymazal doběhl do cíle o čtyři vteřiny později a na Horáka zbylo třetí místo.

Mezi čtyřicátníky zvítězil Baláž z Extreme team Ostrava.

V padesátnících byl nejrychlejší Smutný z AHA Vyškov.

V dalších kategoriích zvítězili favorité. V kategorii mužů 60–69 let to byl olomoucký Vynikal a v sedmdesátnících loňský vítěz Lajčík z AK Olomouc.

V ženách došlo k překvapení, když favorizovaná Kamínková podlehla o patnáct let mladší Esentierové z Extreme teamu Ostrava a oplatila ji porážku z loňského roku.

„Na sněhu běhat neumím a hlavně jsem dávala pozor, abych do cíle doběhla nezraněna. Teď mě čeká prestižní silniční závod na 10 km v Prusinovicích,“ dodala v cíli závodu olomoucká běžkyně.