Těsně za ní doběhla do cíle s odstupem pouhých 11 vteřin její největší soupeřka Sekyrová, která přerušila v silničním běhu Běchovice – Praha šňůru 11 vítězství olomoucké vytrvalkyně.

Kamínková si cenila vítězství mezi českým běžkyněmi. „Ostatní holky se hodně zlepšují, ale s časem tolik spokojená být nemůžu,“ uvedla.

Pro olomouckou běžkyni sobotní závod byl zároveň přípravou na 18. mistrovství ČR v půlmaratonu, které se uskuteční v neděli 16. dubna v Pardubicích v rámci Pardubického vinařského půlmaratonu. Traťový rekord 1:13:03 hod. je v jejím držení z roku 2007.

Na této trati vybojovala již tři přebornické tituly a celkem čtyři medailová umístění. Stejný počet tří přebornických titulů má na svém kontě i Sekyrová, a tak se dá očekávat napínavý souboj.