Česká hlídka byla na mistrovství světa v dlouhém sjezdu neporažena od roku 2000, tentokrát ovšem nestačila na vynikající Francouze.

České trio Mrůzek, Slovák, Slepica na ně ztratilo 2,13 vteřiny. Třetí skončila německá hlídka se ztrátou 3,33 vteřiny na vítěze.

V závodech hlídek uspěli také kanoisté a deblkanoisté. Obě družstva brala ve svých kategoriích bronzové medaile. Ženská kajakářská hlídka naopak skončila těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě.

Medaile v La Plange začali čeští sjezdaři sklízet hned od úvodního středečního závodu. O první cenný kov se postaral singlkanoista Ondřej Rolenc, který navázal na loňský bronz ze sprintového MS v Německu a poprvé v kariéře prorazil mezi nejlepší trojku na světovém šampionátu i v klasickém sjezdu.

V cíli uhájil bronz o necelou vteřinu, přesněji o osm desetin, a byl samozřejmě hodně spokojený.

„Jízda se mi maximálně povedla. Byl jsem dost nervózní, ale jel jsem dobře a klaplo to," radoval se Rolenc.

Světový titul obhájil Chorvat Milihram, který na velké akci v dlouhém sjezdu neprohrál od roku 2006. Stříbro vybojoval domácí Yann Claudepierre.

V kategori K1 naopak Čechy pronásledovala smůla. Kamil Mrůzek těsně přišel o bronz a olomoucký Tomáš Slovák skončil šestý.

„Hodně jsem se na dlouhý sjezd připravoval a chtěl jsem být do pátého místa. Nakonec jsem šestý, ale při pohledu do výsledků jsem klidně mohl skončit i osmý, takže jsem nakonec za šesté místo spokojený," glosoval svůj výsledek Slovák. Karel Slepica obsadil třinácté místo a Richard Hála pozici 29.

Zlato patřilo po obrovském souboji o 0,73 vteřiny Němci Tobiasi Bongovi na úkor domácího Péte Rémiho. Třetí dojel o tři vteřiny před Mrůzkem Slovinec Žnidarčič.

Deblová posádka Lukáš Uncajtik – David Lisický skončila v dlouhém závodě na osmém místě.

Druhou medaili pro české barvy vybojovala v individuálním závodě kanoistka Hana Peterková, která nestačila pouze na domácí Julii Paolettiovou a vybojovala stříbro. Bronz brala Radka Felingerová – Češka startující v barvách Velké Británie.

Jedinou kategorií, v níž české barvy neprorazily mezi nejlepší desítku, tak byl kajak žen. Juniorka Klára Paďourová si přesto vedla velmi dobře a obsadila solidní konečnou dvanáctou pozici.