V dresu juniorek se kromě bývalé reprezentantky Barbory Stuchlové představila nově i Zuzana Dorňáková, která ještě před nedávnem působila ve Veselí.

Líbivou moderní hru olomouckých nadějí ale vytváří především kvarteto hráček, které jsou členkami širšího interligového kádru Zory, tedy Martina Goldová, Lucie Severová, Barbora Pašková a Anna Gebre Selassie.

To se potvrdilo i v zápase proti Liberci. Přestože šlo o souboj týmů ze špičky tabulky, Hanačky na hřišti jasně dominovaly a nepřipustily žádné větší drama. Výborným výkonem se blýskla už zmiňovaná Martina Goldová, která Liberci nasázela třináct branek.

Tým trenéra Malínka tak navázal na veleúspěšný podzim, kdy se juniorky dostaly až do semifinále českého poháru. Tam sice nestačily na interligovou Slavii, ale jejich výkony nadále naznačují, že v Olomouci jsou momentálně k vidění dva špičkové týmy házenkářek.

DHK Zora Olomouc jun. – DHK Loko Liberec 32:25 (18:11)

Rozhodčí: Horsák, Samek. Diváků: 50. 7m hody: 3/3 - 3/3. Vyloučení: 3 - 5, červená karta za hrubý faul Smolíková (Liberec)

Sestavy a branky:

Olomouc: Rašková, Růžičková - Severová 4/1, Houdková 2, Dorňáková 1, Zavadilová 1, Gebre Selassie 4, Stuchlová 5, Pašková 1, Vyhňáková, Koppová 1, Goldová 13/2. Trenér: Libor Malínek

Liberec: Kuběnová, Průšová - Rezlerová, Jágrová, Houserová, Kračmanová 11/1, Havlíčková 4, Krnáčová 7/2, Smolíková 1, Válová 1, Křečková, Kuhnová 1. Trenér: Jan Houser.

Martin Dostál