Nejprve si v dohrávce posledního podzimního kola poradily s ambicozní Jiskrou Otrokovice, o víkendu už bez posil z interligového kádru vyhrály i nad Českými Budějovicemi a v tabulce poskočily už na čtvrtou příčku.

Zatímco s Otrokovicemi se výběr Miroslava Zubka mohl spolehnout na opory A týmu Annu Gebre Selassie a Terezu Kubáčkovou, proti Jihočeškám přišel i o Lucii Grolichovou, která konto Jiskry zatížila devíti branky, a v neděli odcestovala s interligovým týmem k zápasu na Slavii Praha.

Kromě Grolichové nenastoupila ani jedna z nejlepších střelkyň týmu Dominika Hymrová a tak juniorky vstupvaly do zápasu s pochopitelnými obavami.

Těmi se ale nenechala rozhodit především Zdeňka Kosová, která předvedla nevídanou exhibici a českobudějovickým brankářkám nastřílela neuvěřitelných 16 branek. Podpořená kvalitními křídly Coufalovou a Koppovou dotáhly Zoru k výhře 37:33.

Další utkání hrají olomoucké juniorky v sobotu na palubovce pátého Havlíčkova Brodu.

DHK Zora Olomouc jun. – Loko České Budějovice 37:33 (17:14)

Rozhodčí: Pavlíček, Tokoš. Vyloučení: 1 – 7. 7m hody: 7/5 – 2/1. Diváků: 80.

DHK Zora Olomouc jun.: Melichová, Růžičková – Konečná 1, Veselská 1, Bušínová, Kulíšková 5/1, Michlová 2, Roubalová 3, Studená, Kosová 16/4, Podešvová 1, Coufalová 4, Hofmanová, Koppová 4. Trenér: Miroslav Zubek.

České Budějovice: Bezpalcová, Poláčková – Jiránková 4, Klečacká 5, Kubelová 2, Kubíková, Rusfelová 7/1, Vithová 2, Zelenková 12, Rybáková, Dolejšová, Korandová 1. Trenér: Michal Kotvald.