V neděli jste vstoupily do extraligy zápasem v Ostravě. Zápas úvodního kola však skončil už po první třetině kvůli vlhké palubovce. Zažila jste už někdy něco podobného?

Nezažila. Problém na té hale už nějakou dobu je, protože my jsme tam hrály na turnaji a bylo to dost podobné. Ukončit zápas bylo to dobré rozhodnutí, protože jsme už měly dvě zraněné a mohlo by to dopadnout ještě hůř. Myslím, že to bylo rozumné vyústění toho, co se dělo na hřišti. Povrch byl vlhký, takže klouzal. O přestávce se to sice vytřelo, ale neschlo to.Letní posila FBS Olomouc Simona Kabeláková

Do sezony tedy vstoupíte vlastně až sobotním domácím soubojem proti Židenicím (Čajkaréna, 18.00). Jak se těšíte na zápas proti vašim velkým konkurentkám?

Rozhodně se těšíme, bude to naše první prověrka a první ostrý zápas v sezoně. Hlavně budeme hrát proti Brnu, které je naším hlavním konkurentem v boji o play-off. Bude to pro nás určitě pikantní zápas.

Už jste sama nakousla play-off. Má podle vás olomoucký tým na to, aby do něj dokázal postoupit?

Určitě, tím jsem si jistá, že ten tým na to má. Olomouc už takové cíle měla minulý rok, ale nepovedlo se to. V kádru udělali dost změn, i když základní kostru týmu mají pořád stejnou. Já věřím tomu, že se to letos s postupem povede.

Jak na vás olomoucký tým působí?

Parta je dobrá a holky na mě působí tak, že se florbalem baví. Myslím, že přes léto šly hodně nahoru.

Jak se zrodilo vaše hostování 
v Olomouci? Chtěla jste udělat nějakou změnu?

Já jsem šla do Olomouce za přítelkyní. Ještě ke všemu studuji v Brně, takže pro mě bylo docela náročné dojíždět každý týden do Liberce. Loňskou sezonu jsem s Olomoucí trénovala, takže jsem si chtěla zkusit zahrát si s přítelkyní v extralize.

Jste kapitánkou olomouckého týmu. Je to pro vás zavazující 
a budete chtít brát odpovědnost v některých zápasech hlavně na sebe?

Já jsem rozhodně nešla do Olomouce s tím, že něco budu brát na sebe. Po kapitánské pásce jsem taky nějak netoužila, ale když to tak nějak dopadlo, tak snad nějak holkám pomůžu.