Jak jste spokojen s uplynulým podzimem a třetím místem v tabulce se ziskem šestnácti bodů?

Bylo to asi tak půl na půl. Měli jsme docela výhodné vylosování, kdy jsme z jedenácti utkání hráli sedm doma. K těm sedmi výhrám jsme přidali i venkovní vítězství v Zubří, což jsem si myslel, že nás trošku nakopne, ale bohužel se pak ukázalo, jak jsme zranitelní ve venkovních utkáních. Myslím, že pokud chceme pomýšlet na ty úplně nejvyšší příčky, tak jsme měli získat body jak v Polance, tak v Ostravě. Bohužel výkony ve venkovních utkáních jsou diametrálně rozdílné oproti těm domácím, ve kterých jsme soupeře naopak přehrávali rozdílem třídy a skóre bylo jednoznačné. Jsem spokojen s výkony na domácí půdě, ale ve venkovních utkáních jsou ohromné rezervy a ty body nám chybějí.

Hrál roli fakt, že jste několik venkovních zápasů odehráli v užší sestavě?

Já bych to na to ani nesváděl. Kádr je takový, jaký je, a my se musíme smířit s tím, že je úzký. Myslím, že to o prohrách v Polance nebo v Ostravě nerozhodovalo. Tam to nasazení a výkony hráčů nebyly tak kvalitní jak na domácí půdě. Beru, že nás přehrál soupeř ze Vsetína, tam byli domácí kluci lepší, ale ty dva zápasy jsme měli vyhrát i v té sestavě, v jaké jsme byli.

Hodně se před startem sezony řešila otázka konce kariéry Radka Balona. Podařilo se vám jej nějak nahradit?

Radek Balon se asi jen tak nahradit nedá. Je to levoruký hráč, který na pravé straně dělal soupeři ohromné problémy. Byl druhý nejlepší střelec loňského ročníku soutěže. My dalšího leváka nemáme a musíme je nahrazovat pravorukými hráči, a ať se snažili, jak se snažili, vždycky to pro ně je trochu handicap. Radek se těžko nahrazoval a určitě nám hodně chyběl.

Na první Vsetín ztrácíte jediný bod. Dáváte si pro jaro jasný cíl v podobě vítězství v soutěži?

Určitě! Myslím, že jiné cíle Velká Bystřice nemá. My musíme zapracovat na venkovních zápasech, abychom získávali body i na hřištích soupeřů, a já myslím, že to půjde. Možná zkusíme družstvo trošku posílit o nějakého hráče a uvidíme, co se podaří a nepodaří. Ty naše cíle ale pořád zůstávají.

Na čem je potřeba přes zimu nejvíce zapracovat? Je to spíš obrana nebo útok?

Vždycky se dá všechno zlepšovat a rezervy máme jak v obranné fázi, tak v útočné, ale taky v sehranosti a v kombinaci. Neřekl bych, v čem asi nejvíc, ale zapracovat se dá úplně ve všem. Myslím, že ale převažuje obrana, v ní pořád máme rezervy, a tam je potřeba zapracovat.

Tabulka po podzimu

Tabulka