Svým výkonem dokázala položit Veselí na lopatky. Když už to se Zorou vůbec nevypadalo dobře, dokázala vyhrát důležité souboje jedna na jednu a chladnokrevně zakončit.

Nic na tom, že v bráně proti ní stála Lenka Černá, její trenérka z reprezentace.

Michaela Hrbková (*1987) opět potvrdila, že umí dát respekt stranou a rozhodovat zápasy.

„Míšu musím pochválit především. Ve druhém poločase kvalitní hrou v osobních soubojích dokázala dávat branky, ke kterým nebylo nutno nějakých složitých přípravných fází,“ vyzdvihl výkon Hrbkové trenér Zory Lubomír Krejčíř.

„Souhlasím, že díky ní šla Olomouc do vedení, mé družstvo se v závěru psychicky sesypalo,“ řekl kouč poraženého Veselí Jiří Zerzáň.

Hrbková přitom čtrnáct dní s týmem netrénovala. V rámci studia na fakultě tělesné kultury se účastnila lyžařského kurzu. Kvůli němu se musela vzdát i reprezentačního turnaje v Chebu. Ale evidentně ji přispěl k duhu.

„Odpočinula jsem si od házené. Možná to tomu přispělo, že jsem chvíli neviděla balon a teď jsem byla nabuzená na to si zahrát. Vyšlo to,“ kvituje netradiční přípravu olomoucká střelkyně.

„Ale carving mi stejně ještě moc nejde,“ dodává se smíchem.

Házená je pro ni zřejmě lepší parketa. Proti Veselí si připsala osm branek.

Zora přitom většinu zápasu jen dotahovala náskok Veselí. Brankářka Černá se navíc mezi tyčemi překonávala. Ve vynikající atmosféře však Hanačky vývoj zápasu zlomily.

„Myslím si, že nám hodně pomohla i Dáša Vyhlídalová, která v závěru chytla sedmičku. Ale jinak jsme se jednoduše naštvaly. Každé z nás došlo, že nechceme prohrát. Jak jsme je dotáhly, tak začaly odpadávat. V závěru jim možná už i trochu docházely síly,“ přemítá Hrbková nad obratem z říše snů.

Olomoucké házenkářky vyprovázely do posledních sekund zápasu ovace ve stoje, domácí hráčky opět ukázaly, že proti silným soupeřům zahrát umějí.

To se může hodit obzvláště pro play-off.

„Myslím, že play-off bude ještě víc vyhecovanější. Doufám, že se zase štěstí přikloní na naši stranu a něco uhrajeme,“ říká Hrbková.

Do konce interligové, a tedy i společné části česko-slovenské soutěže, zbývají čtyři kola. Zoru ještě čekají zápasy v Trenčíně a ve Zlíne. Na domácí palubovce přivítají celky Písku a pražské Slavie.

Martin Dostál