Ve víkendovém zápase proti Dunajské Stredě předvedla v závěrečných minutách odvážnou akci, ze které vytěžila gól i přesilovou hru. Také díky tomu uhrály házenkářky Zory těsnou koncovku ve svůj prospěch a po výhře 29:27 znovu naplno zabodovaly.

„S touhle akcí určitě spokojená jsem, ale s celkovou hrou vůbec. S naší obranou ve druhé půli jsme nemohly být spokojené. A já nejsem spokojená ani po osobní stránce,“ hodnotila Závišková sobotní utkání.

Zora jasně vyhrála první poločas, v tom druhém ale soupeřky koučované holandským trenérem ukázaly, že patří mezi nebezpečné celky interligy.

„Soupeř je hodně nepředvídatelný a myslím si, že se jen tak lehce nevzdá. To bylo vidět i ve druhé půlce, kdy soupeřky hrabaly dopředu a dávaly nám poměrně rychlé a jednoduché góly,“ viděla problém Závišková.

V posledních minutách přesto olomoucký tým ukázal, že zkušenost je na jeho straně a že ne nadarmo myslí na účast v play-off.

„Rozhodl náš klid. Umíme na konci podržet balon, dát si ho dokola a potom rozhodnout v určitých dobrých momentech.“

Druhá nejlepší střelkyně Zory v aktuální sezoně si tentokrát ze své pozice střední spojky nedokázala najít tolik úspěšných pozic pro gólové zakončení. „Připsala jsem si špatné přihrávky, hodně ztrát i nepřesnou střelbu. To je asi to nejhorší,“ sypala si popel na hlavu.

Na podzim dala devět gólů Hlohovci, Písku i Hodonínu. Skvělý osmigólový zápas odehrála také v Porubě.

V sobotu se však ze hry trefila pouze jednou. „Vypadalo to, že nás má Dunajská Streda celkem přečtené. Věděly, kde a jak která střílíme, takže tam soupeřky byly,“ hledala příčiny. „Musíme střílet z větší vzdálenosti. Tentokrát jsme střílely hodně zblízka, proto jsme trefovaly bloky.“

ZPĚT NA SPRÁVNÉ CESTĚ

Nejdůležitější úkol ale hráčky Zory v sobotu zvládly. Po domácí prohře s Mostem a těsné porážce 30:31 na Slavii připsaly dva body. Další ztráta by se v náročné honbě za play-off nemusela vyplatit.

„Už je to zpátky na správné cestě. Z minulého zápasu jsme se trochu i poučily a tentokrát jsme ten konec zase čaply my,“ usmívala se Iva Závišková. „Je vidět, že jedna nebo dvě porážky s námi neotřesou.“

Zora je v tabulce MOL ligy na páté příče, mezi českými kluby drží poslední postupové místo do semifinále s tříbodovým náskokem na Písek.

V sobotu se olomoucký tým vydá do Hlohovce, který je v tabulce předposlední. „Ale i Hlohovec dokáže překvapit, takže nesmíme podcenit soupeře. Musíme se pořádně připravit a hlavně zlepšit obranu,“ řekla k nadcházející bitvě jedna z hlavních tahounek Zory.