Teď už se ale dlouholetá nahrávačka Vysokoškolaček soustředí na start sezony, který je na programu v sobotu.

Jak silné budete v nové sezoně, která vám v sobotu startuje?
Teď se nám bohužel zranily dvě hráčky – Monika Dedíková a Veronika Mátlová, Simona Janečková navíc teprve přijela z lázní, takže bojujeme v osmi lidech. V Českém poháru jsme sice předvedly, že umíme hrát i v takovém oslabení, ale doufám, že to nebude na celou sezonu a že se holky uzdraví. Začátek asi nestihnou, ale aspoň v půlce nebo play-off by nám měly pomoci.

To je celkem dlouhá doba, existuje naděje, že by se vrátily dřív?
U Verčy Mátlové to vypadá tak, že je po operaci kolene a tři týdny na to nesmí ani našlápnout, až pak začne rehabilitovat. U Mončy Dedíkové uvidíme, jak dlouho ta rekonvalescence bude trvat.

Do týmu přišla druhá nahrávačka Martina Viestová, je to ta nejpodstatněj­ší změna?
Já myslím, že ano. Nahrávačka je mozkem týmu a sama vím, že ne vždy se daří. Je dobře, že přišla druhá, určitě to bude posílení.

Vedení klubu chce hrát o nejvyšší příčky. Vy už můžete trochu vědět, jaká bude konkurence, protože jste hrály Český pohár. Jaké jsou tedy vaše šance?
Z toho porovnání, co jsme zatím absolvovaly, si myslím, že bychom měly většinu soupeřů porážet. Ale Olymp Praha a Brno jsou lepší zápas od zápasu a v sezoně to s nimi bude velmi těžké. Na druhou stranu, když v základní části nehraje Prostějov, tak bychom se měly pokusit hrát o první nebo druhou příčku.

O start vaší sezony je velký zájem, který vyvolal z podstatné míry i kalendář aktů, které jste nafotily. Nápad prý vzešel z vaší hlavy, jak to přesně bylo?
Viděli jsme něco podobného v časopise a můj přítel mi říkal, že bychom něco takového taky mohly zkusit. Já se pak jenom zeptala v šatně a holky nebyly proti. Šly jsme za trenérem, jestli s tím bude souhlasit, a on z toho byl nadšený. Hned to začal realizovat, sehnal fotografku Hanu Pauchovou a rozjelo se to. Během týdne šly fotky do tisku. Chtěly jsme udělat změnu oproti minulým rokům, kdy jsme měly standardní kalendáře. A taky jsme tím chtěly nalákat i jiné diváky než příslušníky rodiny.

Představení odvážného kalendáře olomouckých volejbalistek. Veronika Gregorová druhá zprava ve spodní řadě

Jak těžké bylo dohodnout focení v kabině? Byla všechna děvčata pro, nebo jste musela některé přemlouvat?
Většina se tomu nebránila, akorát Martina Viestová byla trochu proti, ale dokázaly jsme se s Hankou domluvit na takové fotce, kterou by byla ochotná udělat. Navíc to byla fotografka a stud z nás rychle spadl. Proběhlo to bez problémů.

Navíc jste díky kalendáři mohly přispět i dětem s hematologickými nebo onkologickými problémy.
Díky tomu, že nás napadlo nafotit kalendář, přišel další nápad – věnovat zisk z jeho prodeje na charitativní účely. Rozhodly jsme se pro onkologické oddělení fakultní nemocnice. Tím, že jsme to dělaly pro dobrou věc, to bylo ještě jednodušší. Doufáme, že peníze poputují správně a pomůžou dětem.

Co na kalendář říkali druhové vašich spoluhráček, nebyl žádný problém?
To bylo také bez problémů. Nikdo takový, kdo by to zakázal nebyl (smích). Je to pro dobrou věc, takže se s tím museli smířit.