Právě kmenový hráč Vítkovic otevřel skóre zápasu, který vyzněl poměrem 5:1 pro domácí Kohouty. Ti se v sérii ujali vedení 2:0.

„Teď jedeme na dva zápasy do Ústí a tam to podle mě bude před cizími fanoušky ještě těžší. Určitě by bylo nejlepší, kdybychom tam oba zápasy zvládli a posunuli se do baráže," prohlásil jednadvacetiletý forvard.

Co rozhodlo o druhém zápase semifinálové série?
Měli jsme dobrý začátek, dali jsme dva góly. Od druhé třetiny se hra docela vyrovnala a soupeři to trochu zdramatizovali tím, že nám dali gól. My jsme si to ale pohlídali a přidali další trefy.

Co vám říkali trenéři v šatně po tom, co jste na konci druhé třetiny inkasovali?
Že na ten gól máme zapomenout. Protože kdybychom si před zápasem řekli, že po dvou třetinách budeme vést 2:1, tak bychom to brali všemi deseti. Říkali, že nás to nesmí sundat dolů, a my jsme to vzali. Takže když vedeme 2:1, tak si to musíme pohlídat.

Vidíte rozdíl mezi čtvrtfinálovou sérií s Hradcem a semifinálovými boji s Ústím?
Já jsem toho proti Hradci moc nenahrál, zahrál jsem si jenom první zápas a potom se zranil. Jestli mám ale hodnotit jeden zápas v minulé sérii a jeden v této, tak Hradec hrál trochu více do těla než Ústí a myslím, že v této sérii se hraje už takový extraligový hokej.

Jak se zrodila vaše branka, kterou jste svůj tým poslal do vedení?
Voďas (Michal Vodný, pozn. red.) to dal zpoza brány Romanu Rácovi, který snad dvakrát vystřelil. Jak chtěl jeden z ústeckých obránců vyhodit puk, tak mi, dá se říct, přistál na holi a já jsem to jen dorazil do prázdné.

Oba domácí zápasy jste zvládli vítězně. Počítali jste s takovým scénářem nebo je to nad očekávání?
Ne, že bychom s tím počítali, věděli jsme, že to bude těžké. Je skvělé, že jsme doma udrželi stoprocentní úspěšnost. Teď jedeme na dva zápasy do Ústí a tam to podle mě bude před cizími fanoušky ještě těžší. Určitě by bylo nejlepší, kdybychom tam oba zápasy zvládli a posunuli se do baráže.