Extraligovému soupeři jste podlehli 21:38. Chtěli jste si utkání především užít?

Chtěli jsme si to užít, abychom se mohli podívat sami sobě, soupeři, divákům i vedení klubu do očí, že házenou hrát umíme. Bohužel se nám to nepovedlo zcela podle našich představ, ale zahráli si dva sedmnáctiletí kluci z juniorky, kteří ještě nebyli na soupisce. I pro ně je to obrovský zážitek a my se z toho musíme poučit. Pro nás to byl vynikající soupeř, ne nadarmo je Kopřivnice šestá v extralize. Sice jim pár hráčů chybělo, ale nám jich chybělo daleko víc a na klíčových postech. Věřím, že kdybychom byli komplet, tak prohrajeme, ale trošku důstojněji.

V první lize si ale zatím vedete výborně a figurujete na druhé příčce tabulky. Jak hodnotíte úvod sezony?

Velice pozitivně, protože se toho od nás moc nečekalo. Měli jsme značné odchody, na poslední chvíli se nám pak podařilo další šikovné kluky sehnat. Věděli jsme, že když si to sedne směrem do kabiny, tak se to přenese i na hřiště. A v kabině to neskutečně klape, takže na hřišti je to znát. Až na jeden velice pokažený zápas ve Vršovicích se nám utkání vesměs povedla. Že sem Strakonice přijely s pěti Plzeňáky, to je úplně jiná písnička. Když se nebudeme dívat na Strakonice, tak můžeme hrát lepší utkání, než kterýkoliv náš soupeř z první ligy.

Se Strakonicemi jste doma uhráli remízu. Zbylé zápasy jste vyhráli. Je to sladká odměna vyhrávat zase před domácím publikem?

Možná se to ani tak nečekalo, ale musím zaklepat na dřevo, že zatím plníme heslo: můj dům, můj hrad. Pro diváky je to určitě plus, aby sem zase přišli a fandili nám.

Rozhodnutí, že Tatran bude hrát od nové sezony první ligu tedy zpětně hodnotíte jako dobré?

Ano, bavili jsme se o tom s vedením, i s hráči. Když někdy v budoucnu extraliga, dobře, ale musí se kluci zlepšit, musí se další nakoupit. Kluci, kteří tady hrají, jsou vesměs mladí. Za všechny zápasy, ligové, pohárové i přáteláky jsem už protočil třicet hráčů. To za žádného trenéra nepamatuji. Kluci si všichni zahrají, jsou nesmírně vděční, na tréninku mám osmadvacet, třicet lidí a všichni dřou. Šanci si pak zaslouží, ať už v poháru nebo v přátelském utkání. Ale i v ligových mistrácích se to snažím protočit.

Jak se vám daří skloubit roli hráče a trenéra?

Je to neskutečně těžké i směrem domů. Když jsem byl hráč, tak jsem přišel na trénink, poctivě jsem to odtrénoval, přišel jsem na zápas. Teď už ale trávím čas také u videa, rozborem soupeřů. Snažím se zodpovědně chystat tréninky. Střídám se samozřejmě s kolegou, ale on dojíždí z Hustopečí, takže se snažíme na trénincích prostřídávat. Když pak není, tak jsem hrající trenér a musím jednu roli šidit – a je to ta role hráče. Je to pro mě strašně těžké, ale musím pochválit Aleše Kořínka, se kterým se to dá zvládnout.

Lákala vás tahle role?

Samozřejmě mě to baví, ale moc mě to zatím nelákalo. Bavil jsem se s vedením, že si ještě jednu sezonu zahraji. Nicméně nesehnali trenéry, přestože jich měli oslovených snad sedm. Potom to zbylo na mě. Já jsem si našel trenéra, o kterém jsem věděl, že je velice kvalitní, se kterým jsem už dřív spolupracoval na handball kempech v Třeboni. Věděl jsem, že je velice kvalitní a hlavně že má takovou pracovní dobu, že když já jsem ve službě a mám noční, tak je schopen to kvalitně odtrénovat. A dokáže vést zápas možná ještě lépe než já.

Je tohle už jistě vaše rozlučková sezona na palubovce?

Nikdy se nic neříká na sto procent, ale v hlavě to už na devadesát procent mám a s tou myšlenkou si už hodně pohrávám i směrem k mému zdraví. Dva dny po zápase jsem úplně rozbitý.

Jaké jsou týmové ambice Tatranu vzhledem k tomu, jak dobře je rozehraná sezona?

Umístit se co nejlépe. Já doufám, že jsou tady všichni rozumní a nikdo se nebude tuto sezonu bavit o extralize. Chceme skončit co nejvýše.

Sezona Tatranu

1. kolo: Tatran Litovel – Jičín B 29:19

2. kolo: Tatran Litovel – Vsetín 30:22

3. kolo: Chodov – Tatran Litovel 26:29

4. kolo: Tatran Litovel – Strakonice 27:27

5. kolo: Vršovice – Tatran Litovel 36:23

6. kolo: Tatran Litovel – Zlín 33:27

10. kolo: Tatran Litovel – Bystřice pod Hostýnem 35:32