„Tyto zápasy jsou prostě parádní. Bylo to úžasné, takhle to má při derby vypadat,“ chválil hrdina sobotního podvečera, který v samém závěru zlikvidoval sedmičku a zajistil Hranicím vítězství 22:21.

Právě body z tohoto souboje mohou litovelskému Tatranu v konečném důsledku chybět k extraligové záchraně.

„Je mi líto, že takové mančafty bohužel padají z ligy. Ať už to byly loni Strakonice, ať už je to letos Litovel nebo předloni, myslím, rovněž Litovel,“ mínil Josef Kučerka, který je pro rozšíření nejvyšší domácí soutěže házenkářů. „Osobně si myslím, že tyto mančafty by měly v lize zůstat. Extraliga by se měla rozšířit na čtrnáct mančaftů.“

Přestože by pohled do tabulky, kde má Tatran pouze dva body, naznačoval, že Hranice čeká příjemný soupeř, se kterým mohou přerušit špatnou sérii, opak byl pravdou. „Byl to pro nás velice těžký zápas. Litovel případnou výhrou ještě měla nějakou šanci na záchranu. Pořád ale nějakou naději má, protože předposlední Brno má devět bodů,“ upozornil Kučerka.

Naopak Cementáři si vítězstvím na Hané dost polepšili, dokonce oživili i naděje na play-off.

„Byl to zápas o čtyři body vzhlede k záchraně. Mám obrovskou radost, že jsme vyhráli, už jen z důvodu, že tady byla taková špatná atmosféra a špatná nálada. Tahle výhra, neříkám, že nás nějak nakopne, ale byla potřeba,“ uvědomoval si Kučerka.

Josef Kučerka
Přišel, chytil, Litovel. Kučerka hrdinou házenkářského derby

Play-off? Ještě je spousta bodů ve hře

Jeho tým se nyní může s větším klidem dívat směrem k osmému místu, které je vzdáleno na dva body. „Výhra nám dala určitě trochu klid v boji o záchranu. Trochu nás to nakopne k další práci v konci sezony. Nechci říkat, že přemýšlíme o play-off. Je ještě spousta zápasů a spousta bodů ve hře,“ konstatoval Kučerka.

Nejdůležitějším faktem pro Hranice je, že po nástupu trenéra Miroslava Bartoně jde výkonnost nahoru.

„Už na Dukle byly pasáže, které jsme měli docela dobré. Dukla je ale skvělý tým, víc mě ale mrzí ztráta dvou bodů v domácím zápase s Jičínem,“ dodal Kučerka.

Cementáři mají další naději na body, které by jim přiblížilo play-off v sobotním domácím zápase s Novým Veselím.