„Pardubice mají k dispozici velice silný tým. Právem hrály FIBA Europe Cup a nebyly daleko od postupu do základní skupiny. Podávají vyvážené výkony v obraně i útoku, což je pro každého soupeře nepříjemné. Musíme být maximálně koncentrovaní na obou polovinách palubovky,“ je si vědom kouč Olomoucka Andy Hipsher.

Pardubice měly výborný vstup do sezony a postupně porazily Děčín, Brno a Ostravu. Pak se ale zasekly a v domácím prostředí podlehly ústecké Slunetě. Naposledy hostovaly na nymburské palubovce a prohrály 70:104, když se silným soupeřem držely krok jen do poločasu.

Především porážku proti Ústí je však třeba brát s rezervou. Východočeši měli za sebou dva kvalifikační zápasy v evropském poháru a náročný přesun. „Obvykle jsou Pardubice velice variabilní. Umí podle potřeby měnit rytmus hry. Musíme být co nejefektivnější v útoku, tím můžeme soupeře dostat do potíží,“ míní Hipsher.

Volejbalistky Prostějova. Ilustrační foto
Šternberanky dokázaly Prostějovu vzdorovat až ve třetím setu a jednoznačně padly

Do zápasu už v dresu Hanáků nenastoupí Jaylen Butz, který v probíhajícím ročníku odehrál pět utkání. V rámci zkoušky ale nakonec neuspěl. Nejlepší výkon podal proti Kolínu, kdy zapsal čtrnáct bodů a přidal sedm doskoků. Poslední dva zápasy ale po pěti osobních chybách nedohrál. „Jaylen u nás v průběhu zkušebního období skončil. V další kariéře mu přejeme vše nejlepší,“ potvrdil odchod prezident a sportovní ředitel klubu Michal Pekárek.