Devatenáctiletý pilot přitom mohl pomýšlet na dvě vítězství. V první jízdě však doplatil na hromadnou havárii, když Hájek v plné rychlosti trefil Kárného a do nich ještě narazil Bareš. Hájek přečkal čelní náraz do soupeře se třemi zlomenými žebry, Kárný vyvázl s natrženým ušním boltcem a naštíplým obratlem páteře, noc strávil v mostecké nemocnici. Bareš zůstal nezraněn. Janišovi se sice nehoda vyhnula, ale nemohl atakovat první místo. „Měl jsem smůlu, že byl závod přerušen. Prvního Michala Matějovského jsem postupně stahoval a myslím, že bych ho snadno předjel. Ale jsou to závody. Hlavně, že aktéři té hrozivé bouračky jsou v pořádku,“ uvedl Janiš.

Ve druhé jízdě předvedl mladý závodník své umění. Po startu byl pátý a nejprve se neměl k žádnému předjíždění. Pak ovšem spustil sérii ataků, kterým nikdo ze soupeřů neodolal. Jakmile se dostal do čela, s přehledem poodjel a vedení udržel do cíle. „Druhý závod mě hodně bavil. Sice jsem byl zkraje až pátý, ale věděl jsem, že auto je skvělé. Zároveň jsem viděl, jak a kde soupeři přede mnou dělají chyby. Připravil jsem si útoky a postupně šel vpřed. Prostě paráda,“ byl nadšený Janiš.

Devatenáctiletý exmistr Evropy motokár se může stát šampionem již za dva týdny, kdy Octavia Cup pokračuje opět v Mostě při EP tahačů. „Erik zaslouží pochvalu, jel výborně. Nyní se soustředíme na to, aby získal titul. Pak budeme jednat o angažmá pro příští rok,“ uvedl jezdcův manažer Antonín Charouz.

Výsledky:


Česká pojišťovna Škoda Octavia Cup v Mostě:

1. závod: 1. Matějovský (O2 Motorsport) 12 kol za 23:28,300, 2. E. Janiš, 3. Dostál (oba ACA Autocentrála I), 4. Jirásek (ACA Autocentrála II), 5. Brejla (Auto Brejla I), 6. Vorba (ACA Autocentrála I).
2. závod: 1. E. Janiš 17 kol za 33:20,863, 2. Dostál -2,651, 3. Vorba -3,508, 4. Brejla -9,738, 5. Pál (SR/Josef Ferenc FRT) -17,632, 6. Vršínský (Auto Brejla I) -17,857.

Průběžné pořadí: 1. E. Janiš 138, 2. Brejla 105, 3. Vorba 84, 4. Dostál 76, 5. Matějovský 76, 6. Vršínský 72.