V první sobotní jízdě navíc olomoucký jezdec neodstartoval nejlépe, když přišel o několik míst. Již v prvním kole mu však napomohla havárie jeho soupeřů. Na lepší než dvanácté místo to ale nestačilo.

„Pokoušel jsem se předjíždět, což mi docela šlo. Nejvíce jsem se ale zdržel za týmovým kolegou Christianem Vietorisem. Tři kola před koncem jsem dojel skupinu čtyř vozů, které jsem ale už nestihl předjet,“ litoval Janiš.

O den později se pilot týmu Mücke Motorsport posunul na desáté místo. Bodované příčky měl přitom nadohled. Po celý závod se Janiš držel blízko skupině vozů bojující o čtvrté až deváté místo.

V předposledním kole tvrdě zaútočil na devátého Julese Bianchiho, ale manévr v Tarzanově zatáčce nešlo dotáhnout do konce.

„Jakmile se pole srovnalo, dělal jsem vše, abych se udržel skupiny přede mnou, která jela velmi rychle. Uprostřed závodu se na mě dotáhl Dani Clos, jehož ataky jsem ustál a on byl penalizován průjezdem boxy,“ poznamenal Janiš.

Dvacetiletý jezdec plánoval útok v závěrečných kolech.

„Nejel jsem zbytečně agresivně, abych si pošetřil pneumatiky na závěr. Plánoval jsem totiž útok na Julese Bianchiho. Díky lepšímu výjezdu z poslední zatáčky jsem se do toho pustil. Po souboji na rovince jsem ale musel v nájezdu do Tarzanovy zatáčky na vnější stopu, z níž se nedalo atak bezpečně dotáhnout,“ dodal Janiš.

Šampionát pokračuje za dva týdny na německém Nürburgringu.