Janiš tentokrát v české stáji Lamborghini Racing Eastern Europe startoval sám, protože v páteční kvalifikaci havaroval druhý vůz ve složení Scheublein, Charouz a auto nebylo možné opravit na místě.

Sobotní závod odstartoval až po devatenácté hodině a jezdci se museli v úvodu jízdy vypořádat s vlhkou tratí na polovině okruhu. Janišovi se podařilo dobře odstartovat, když se z osmé pozice posunul až na druhou a připsal si na své konto důležitých 12 bodů.

Olomoucký závodník zopakoval stejné umístění i v obou nedělních jízdách, když shodně nestačil pouze na domácího Jense Klingmanna. Janiš ale ve všech třech víkendových jízdách pokořil dosavadního leadera šampionátu Fabia Babiniho a díky tomu na druhé příčce průběžné klasifikace poháru snížil svůj odstup od vedoucího Itala ze sedmnácti na pouhé tři body.

Olomoucký pilot si po závodě stěžoval na styl jízdy domácího Klingmanna.

„Jsem trochu naštvaný, protože se hlavně v neděli nechoval moc fér. V nájezdu k letmému startu dopoledního závodu neustále přidával a zpomaloval, aby rozcukal celé startovní pole, což se mu podařilo. To je ale zakázané a nefér. Němec ale vyvázl bez potrestání a to samé zopakoval na startu třetí jízdy,“ postěžoval si Janiš.

Český pilot navíc mohl skončit hned na začátku třetí jízdy. „Došlo mezi námi k drobnému kontaktu, při kterém jsem přišel o zpětné zrcátko. V nájezdu do druhé zatáčky jsem si proto nemohl hlídat soupeře za svými zády a ten se dostal přede mě. Během závodu jsem se ale dokázal probít na druhou pozici,“ popsal třetí jízdu Janiš.

S dosaženými výsledky však byl nakonec spokojený. „Připsal jsem si 36 bodů a výrazně jsem se dotáhl na vedoucího Babiniho. Z toho mám samozřejmě radost,“ dodal.

Seriál Lamborghini Blancpain Super Trofeo pokračuje třetím podnikem 23. až 25. července v belgickém Spa-Francorchamps, kde bude stejně jako při úvodním podniku sezony v italské Adrii součástí doprovodného programu dalšího prestižního šampionátu FIA GT.