Dvacetiletému jezdci se přitom první start ze dvanáctého místa moc nepovedl, což se ale nakonec ukázalo jako výhoda. Po několika haváriích soupeřů se však posunul na osmé místo, které ještě o příčku vylepšil.

„Jezdci přede mnou se vybourali a při druhé havárii jsem se vyhnul jen tak tak. Pořádně jsem se soustředil na jízdu, abych dotáhl soupeře před sebou a zároveň šetřil gumy. Když odstoupil Mika Mäki, řekl jsem si, že raději nebudu riskovat a udržím šestou příčku, za kterou jsou dva body a první startovní řada pro druhý závod,“ kalkuloval Janiš.

Při druhém závodu si při postavení na startu pořadí prohodí první osmička. Janiš ale tuto výhodu nevyužil. Se zhasnutím světel vyrazil pomaleji a před nájezdem do první zatáčky se tak ocitl v chumlu soupeřů. Při brzdění se mu navíc zablokovala kola.

Junior Mercedesu Benz se tak ve smyku dostal až mimo trať a po průjezdu prvního z šestatřiceti kol byl devátý. Své umístění vylepšil o dvě pozice.

„Start za moc nestál. Najednou jsem se ocitl mezi jezdci z druhé řady. V nájezdu do první zatáčky jsem tak byl obklopen soupeři, nebylo kam uhnout. Rychlost jsem nabral dobrou, ale před první zatáčkou se mi zablokovala kola, a proto jsem putoval mimo trať,“ popsal Janiš nevydařený úvod.

V dalším průběhu navíc z vozu nemohl vyždímat maximum. „Protože jsem měl poničené gumy, nemohl jsem pomýšlet na lepší výsledek, než jakého jsem dosáhl. I když to mohlo být lepší, jsem rád, že jsem zpátky v čele nováčků,“ dodal Janiš.

Průběžné pořadí nováčků Euroserie F3: 1. Janiš 67 bodů, 2. Lancaster 63, 3. Mäki 57, 4. Bianchi 56, 5. Philippe 42,5, 6. Wickens 34, 7. Waldschmidt 33, 8. Coletti 31,5.