Janík ještě nenasadil nový spider Norma M20F, ale startoval s původní formulí Lola.

„V současnosti se dokončuje instalace motoru, a tak musíme v úvodu sezony využít služeb formule," řekl Janík o svém rozhodnutí startovat v Zaluži s monopostem.

Tréninky byly ve znamení sžívání se s tratí a náročným povrchem. Svůj prostor dostaly i úpravy nastavení vozů pro suchou trať, které ovšem zůstaly nevyužity, jelikož do hry vstoupilo počasí.

Jezdci nejrychlejších vozů startovního pole nervózně směřovali od nedělního rána své pohledy k nebi, a když těsně před jejich startem začalo pršet bylo jasné, že skupiny tvořené spidery a formulemi nezasáhnou do bojů o nejvyšší posty celkové pořadí.

Nutrend racing v Zaluži

Cestovní vozy startovaly za sucha a zajistily si nedostižný náskok. Pro hodnocení FIA Cupu je ovšem podstatné umístění v rámci skupin a zde se Nutrend Racingu dařilo.

Lepší volba pneumatik a znalost tratě pomohla Václavu Janíkovi po roce opět k vítězství ve skupině E2-SS (formulové monoposty) před druhým Tizianem Rivou a domácím Foltou.

Výborný vstup do sezony si zajistil prvním místem mezi sportovními prototypy při svém premiérovém startu v týmu Nutrend Racing Petr Trnka.

S novým vozem i s náročnými podmínkami se dokázal srovnat nejlépe nejen ve své skupině E2-SC, ale i v kategorii 2 celkově.

Ukázal tak hned v úvodu sezony, že bude velkou posilou týmu a zdatným soupeřem pro další průběh sezony nejen pro v Zaluži stříbrného Jiřího Svobodu.

Před dalším závodem FIA Cupu tak průběžné vedení v kategorii 2 patří se shodným počtem bodů dvojici Janík – Trnka.

Nyní se tým přesouvá na italskou trať Verzegnis, kde bude jezdce čekat velmi kvalitní konkurence.