Nutrend racing tentokrát mimo Janíka reprezentovali Jan Čermák a Jiří Svoboda ve skupině určené pro dvoumístné sportovní prototypy 
a Karel Hubáček ve skupině siluet cestovních vozů – E2-SH. Čtveřice se připravovala na velmi náročný závod nejen z důvodu předpovídaného tropického počasí, ale především i s ohledem na očekávanou vysokou úroveň soubojů o co nejlepší pozice ve skupinách českého mistrovství.

Jan Čermák pilotující Normu M20FC na Slovensku 
v kokpitu otevřeného prototypu startoval poprvé. S Jiřím Svobodou nehledali soupeření nejen mezi sebou navzájem, ale na Dobšinském kopci se mohli srovnávat s celou řadou rovnocenných soupeřů.

Jiří Svoboda potvrdil svou letošní dobrou formu a v obou závodních jízdách dokázal opanovat výsledkové listiny ve své třídě. „V Dobšiné se sešla těžká konkurence a určitě mě moc těší, že jsem se dokázal prosadit. Krásná rychlá trať mi svědčí a celkově jsem si tento parádní závod moc užil, vítězství ve třídě je jen skvělou tečkou na konci," radoval se ze slovenského úspěchu průběžně druhý jezdec hodnocení evropského poháru Jiří Svoboda.

Dařilo se i Janu Čermákovi. Ten dokázal svoji Normu dopravit do cíle jako druhý v pořadí za Jiřím Svobodou. Pro úspěch ve své třídě musel ale využít všech dostupných prostředků. „Každá jízda byla 
o postupném zrychlování. Třetí závod s Normou jsem si parádně užil a v Dobšiné jsem se snažil využít všech nabytých zkušeností z odjetých závodů. Dlouhá pauza po Ecce Homo byla ale znát, a tak byly tréninkové jízdy trochu pozvolnější, než jsem doufal. Vstup do závodu ale vyšel a druhá průběžná příčka mě potěšila," hodnotil Čermák.

O výborném výsledku rozhodla poslední jízda.

„S Jakubem Trnkou a Petrem Vondrákem jsme byli v jedné vteřině a bylo zaděláno na velký souboj. Závěr mi ale vyšel, podařilo se mi udržet nervy a zajel jsem svůj nejlepší čas, což mě udrželo na konečné druhé příčce ve třídě za Jirkou. 
Z mého pohledu vydařený víkend a letošní nejlepší výsledek. Rostoucí progres mě těší," neskrýval spokojenost.

Karla Hubáčka mohli diváci opět vidět s tradičním BMW M3 GTR. Na Dobšinském kopci se už v minulosti svezl a to mu dávalo možnost porovnat se nejen se soupeři, ale i s vlastními výkony z předchozích ročníků závodu. Rychlost BMW sice nestačila na špičku skupiny E2-SH, ale bylo jí dostatek na posun osobního maxima, což byl i cíl olomouckého jezdce v barvách Nutrend racing. Zkrácení jízdního času na Dobšinském kopci o pět sekund byl i pro něj důvodem ke spokojenosti s letošní účastí při tomto závodě.

Vrcholná kategorie 2 a třída do 3 litrů je spojena s Václavem Janíkem a jeho Lolou B02/50 Zytek. Monopost bývalé formule 3000 v současné době nestačí na samotnou špičku, kde kralují aerodynamicky lépe vybavené prototypy, ale i tak hodlal jezdec stíhat minimálně jezdce klasických formulí, Otakara Krámského a Fausta Bormoliniho.

Realita letošního závodu ale byla jiná a Janík tentokrát na vytyčené cíle nedosáhl. „Nasazení a motivace mi tento víkend rozhodně nechyběla. Dobšinou řadím určitě mezi oblíbené závody, ale letos se mi nepodařilo najít správnou rychlost. Nepřiblížil jsem se ani loňským časům, což je pro mě zklamání. V několika úsecích jsem netrefil ideálně závodní stopu a to s sebou nese na tak rychlé trati ztrátu, která na dlouhých rovinách velmi rychle roste," popsal své problémy.

Boj o český titul se tak dramatizuje. „Můj výsledek mě netěší především s ohledem na menší bodový zisk do českého mistrovství. Sezona je ještě dlouhá, tak se mi snad moje zaváhání podaří napravit," doufá.

Janík v Dobšiné skončil pátý. Při pohledu na průběžnou tabulku mistrovství zůstává s dvacetibodovým náskokem v čele a i nadále je nejblíže mistrovskému titulu. Do hry ovšem vstoupí i nucené škrtání výsledků, které celou situaci z jeho pohledu ztěžuje.

Rozhodovat se tedy bude především při posledních třech závodních víkendech, kde se bude bodovat celkově šestkrát, protože tyto víkendy jsou pojaty stylem dvojzávodu. A právě k tomuto vyvrcholení letošní domácí sezony bude Nutrend racing směřovat své síly.

Průběžné pořadí mistrovství republiky

1. Janík Václav 100 bodů, 2. Beneš Miloš 80, 3. Komárek David 72, 4. Nevěřil Dušan 52, 5. Krámský Otakar 47, 6. Svoboda Jiří 41.

Průběžné pořadí FIA Cupu

1. Janík Václav 90, 2. Svoboda Jiří 55, 3. Merli Christian 50, 4. Faggioli Simone 40, …8. Trnka Petr 33.