O víkendu v Rieti čekali na jezdce náročné podmínky. Trať měří téměř patnáct kilometrů, je zde plno technických úseků a hlavně velmi rychlých pasáží, což od jezdců vyžaduje především maximální koncentraci. Závodníci se navíc museli vypořádat s úmorným vedrem.

V tomto prestižním závodě startovalo celkem 42 formulových vozů. V této nabité konkurenci se Janík snažil neztratit se a zajet co nejlepší čas. I přesto, že v loňské sezoně zde startoval s vozem Mitsubishi, tak s formulovým vozem bylo třeba začínat zcela od začátku.

V tréninkových jízdách vůz trápily vibhrace, které se mechanikům nakonec podařilo odstranit. Janík tak obsadil desáté místo ve skupině E2.

Nedělní závod byl, z důvodu své délky, pořádán jen jako jedna závodní jízda. „Jakékoliv zaváhání by stejně jako v Trentu výrazně ovlivnilo celkové pořadí závodu,“ varoval Janík.

Pořadatelé museli nakonec závod zkrátit téměř o kilometr. Ve vysokých teplotách se totiž roztékal asfalt. Janík v těchto podmínkách nakonec skončil dvanáctý.

„I přes toto umístění jsme s dosaženým časem nadmíru spokojeni. Zkušenosti získané v tomto závodě a za této konkurence jsou pro nás velkým přínosem,“ hodnotil Janík.

Evropský šampionát pokračuje dalším závodem již o tomto víkendu ve slovenském Pezinku.

Václav Janík při závodech