Dvanáctidílný seriál byl o víkendu zakončen v rakouské Svaté Agátě. Václav Janík k potvrzení prvenství potřeboval získat šest bodů. „Všechny trumfy jsou v našich rukou a do Rakouska odjíždíme s jedinou myšlenkou a to dotáhnout letošní sezonu do vítězného konce. S novým prototypem Norma se mi podařilo sžít velmi dobře a druhou polovinu sezony jsme přešli od původní myšlenky především testovat k plnohodnotnému souboji o zisk poháru FIA. Vývoj šampionátu nás posunul do vedoucí pozice a triumf s novým vozem by byl skvělou tečkou za touto sezónou," řekl před rozhodujícím závodem Václav Janík.

Pohled na průběžnou tabulku před posledním závodem napovídal i o dalších možnostech jezdců Nutrend Racing. Petr Trnka musel doufat, že udrží průběžnou třetí příčku v kategorii 2, protože v Rakousku na startu s dvoulitrovým spiderem Norma chyběl. Ohrožovala ho totiž ještě dvojice Italů, která zároveň stála v cestě Jiřímu Svobodovi k možnosti posunout se na konečnou čtvrtou příčku.

Ještě než se týmoví mechanici mohli pořádně pustit do přípravy vozů k tréninkovým jízdám bylo rozhodnuto o definitivním zisku FIA trofeje pro Václava Janíka. K poslednímu závodu sezony nenastoupil jediný konkurent Švýcar Tiziano Riva.

Do závodního dění vstoupil Václav Janík s časem 1:10,04 minuta, což pro něho znamenalo průběžné třetí místo v rámci hodnocení závodu evropského poháru a čtvrté absolutně. Na vedoucího Dušana Nevěřila ztrácel 1,7 sekundy a na Němce Langa dvě desetiny.

Jiří Svoboda vstoupil do závodu jako nejrychlejší jezdec dvoulitrového speciálu skupiny E2-SC a řešil situaci okolo celkového hodnocení jeho skupiny, kde mu patřila průběžná devátá příčka. Potřeboval minimální zisk dvou bodů (tedy devátou příčku), aby mohl pomýšlet na dělenou čtvrtou příčku v konečném hodnocení šampionátu. Šternberský pilot situaci zvládl i ve druhé jízdě a svým nejlepším výkonem závodního víkendu ve Svaté Agátě vyhrál třídu a získal i potřebné body za celkové deváté místo ve skupině sportovních prototypů, jež mu zajistilo konečnou čtvrtou příčku v hodnocení letošní sezony v kategorii 2 evropského poháru FIA.

Václav Janík měl sice ještě před závodem jistotu vítězné trofeje FIA, ale toužil i po ocenění z posledního závodu. I on si schoval svůj nejlepší čas do závěrečné jízdy víkendu a pokořením hranice jedné minuty a deseti sekund si řekl o posun vpřed v hodnocení rakouského závodu.

Údaj z časomíry 1:09,35 posunul jezdce Nutrend Racing na druhou příčku v hodnocení závodu FIA Cupu a v celkovém hodnocení mu tento výkon přinesl absolutní bronz. Václav Janík si tak mohl vychutnat naplno závěrečné oslavy na stupních vítězů s vítězným Francouzem Petitem a druhým Dušanem Nevěřilem.

„Podařilo se nám dovršit čtvrtý triumf v evropském poháru za sebou a velké díky patří celému týmu, který se na tomto výsledku podílel a samozřejmě by to nebylo možné ani bez podpory partnerů. Závod jsme si mohli maximálně užít, využili jsme šanci ke zkoušení nastavení a snažili jsme se o co nejlepší výsledek. Opět jsem výrazně posunul svůj nejlepší výkon na trati oproti časům s formulí a sezónu jsem uzavřel pódiovým umístěním, takže z mé strany s tímto závodem maximální spokojenost," hodnotil Václav Janík.

Svatá Agáta byla posledním závodem Nutrend Czech National týmu v letošní sezóně. Václav Janík obhájil post vítěze evropského poháru FIA, Petr Trnka završil sezonu třetím místem v kategorii 2 a Jiří Svoboda si zajistil konečné čtvrté místo.