Nutrend Racing se vydal po dvojici vítězství v závodech evropského poháru FIA do italských Alp, kde na jezdce týmu čekala silná konkurence 17 soupeřů ve skupině E2-SC a 24 borců s monoposty skupiny E2-SS.

Pro úspěch v tak nabyté konkurenci se musel Václav Janík a Jiří Svoboda, kteří do Itálie přijeli za Nutrend Racing bojovat o další body, na rozdíl od úvodních podniků ještě více šlapat na akcelerační pedál svých prototypů Norma.

Václav Janík v prvním tréninku zaznamenal devátý čas absolutně se ztrátou čtyř sekund na čtvrtou příčku. Jiří Svoboda se umístil na jedenácté příčce v konkurenci dvoulitrových prototypů. O šancích jezdců Nutrend Racing pro nedělní závod ale měly více promluvit až sobotní odpolední jízdy, kdy už jednotliví jezdci volili ostřejší tempo.

I Václav Janík se zakousl do asfaltu razantněji a jeho jízda přinesla zrychlení o více než čtyři sekundy a posun na absolutní osmou příčku.

„Nám Norma fungovala dobře i na starším obutí a s tréninkovým výkonem jsem byl za sebe spokojený. Kilometr před cílem sice došlo k drobným problémům se sáním vzduchu do turba, což mě stálo nějaký čas, ale pro nedělní závod bude vše v pořádku a my tak budeme schopni dosáhnout ještě rychlejšího času," brousil si zuby na italské piloty Václav Janík před nedělním závodem.

Jezdci museli ustoupit počasí

Druhá Norma M20F Honda se s Jiřím Svobodou v druhém tréninku více přiblížila soupeřům, když se podařilo šternberskému pilotovi zrychlit téměř o osm sekund.

K nedělnímu měření sil nakonec nedošlo. Jezdci museli ustoupit rozmarům počasí.

Program se nejprve zdlouhavě přerušoval až nakonec přiletěl nad závodní trať mrak a celý svůj obsah vody vysypal na hlavy závodních jezdců.

Podmínky nedovolily vpustit do závodu jezdce kategorie 2, a tak musel být závod zrušen.

Jiří Svoboda a Václav Janík si tak spolu se zbytkem startovního pole zajeli na italský kopec Verzegnis pouze zatrénovat.

O tomto víkendu se Nutrend Racing již chystá na domácí trati Ecce Homo.

Ve Šternberku se proti domácí i evropské špičce opět představí kompletní sestava – Petr Trnka, Jiří Svoboda, Robert Steć, Karel Hubáček a samozřejmě Václav Janík se svojí Normou.