Zástupci Nutrend racingu Václav Janík a Jiří Svoboda, kteří do samotného dějiště závodu dorazili s předstihem již během čtvrtečního dopoledne, se na víkendový podnik pilně připravovali a doposud neznámou trať najížděli v osobním voze.

Během první tréninkové jízdy Janík vyjel celkové desáté místo absolutního pořadí a ve druhé si tuto pozice už jen pojistil. Během celého sobotního dne se však jezdec trápil s nevhodnou směsí pneumatik, které se kvůli vysokým teplotám přehřívaly, a vůz pak po trati neuvěřitelně klouzal.

Jiří Svoboda, startující tradičně s Radicalem SR3, se v tréninku neuvěřitelně zrychloval a náskok italských jezdců během obou jízd vždy o něco zmenšil. Svoboda se po odjetí sobotního tréninku umístil na výborném pátém místě ve třídě E2-SC.

V neděli nastoupili jezdci do závodu ještě za většího horka. Janík však svou první závodní jízdu nedokončil. V polovině trati totiž s formulí havaroval italský jezdec a Janíkovi byly během jednoho kilometru vyvěšeny dvě žluté vlajky v pohybu, po kterých je jezdec nucen zpomalit nebo být připraven k zastavení. Takto znevýhodněnému jezdci je pak dále umožněna opravná jízda.

I přesto, že Janík v závodě zpomalil a následně zastavil, ředitel závodu mu druhou jízdu již neumožnil a ze závodu jezdce vyřadil. Janík se proti tomuto rozhodnutí odvolal a podal na pořadatele oficiální stížnost, která je v současné době v šetření.

Jiří Svoboda se v neděli, oproti sobotním časům, výrazně zlepšil a pátou pozici ve skupině s přehledem udržel.

Nutrend racing se nyní připravuje na další mezinárodní podnik FIA Challenge, který startuje již tento víkend ve slovinském Gojranci.