Registrace do olomouckého závodu stále probíhají. „Volná místa a možnost zaregistrovat se zatím stále existuje na stránkách runczech.com,“ říká Igor Murko z pořádající agentury.

Závodníci mají také možnost převést si registraci z loňského zrušeného závodu, který se nekonal kvůli koronavirové pandemii.

„Je tam i možnost převést si start z roku 2020 i na rok 2022, proto zatím nemáme úplně přesná čísla o počtu takto přesunutých startujících,“ vysvětlil Murko.

S covidovými opatřeními se potýkají organizátoři i letos. Celková situace například ovlivní startovní pole.

„Letos se soustředíme především na domácí závodníky. Vzhledem k cestovním omezením a dalším komplikacím, která vznikají v souvislosti s opatřeními, to bylo komplikované. Závod jsme oznámili ještě o trochu se zpožděním, než je obvyklé,“ prozradil Murko.

Jistý je start Jiřího Homoláče a Petry Kamínkové, olomoucké stálice. „Další jména ještě nejsou potvrzená. Některá ale oznámíme v nejbližších dnech,“ doplnil Murko.

Bez afterpraty i sprch

Opatření se dotknou i doprovodného programu. Nebude se konat pozávodní afterparty, v technickém zázemí nebudou k dispozici sprchy a nemohou probíhat masáže. Omezený sortiment bude také na občerstvovacích stanicích. Omezena je i kapacita celého závodu.

„Jednáme podle aktuálně platného opatření, které povoluje pro hromadné sportovní akce na jednom místě v jeden čas 2000 lidí. Až dva tisíce běžců očekáváme pro rodinný běh,“ řekl Murko.

Start hlavního závodu pak proběhne ve dvou vlnách po patnácti stovkách závodníků.

„První start bude v 19 hodin a druhý v 19.15. Pokud by se kapacita naplnila zcela, pak v každé bude 1500 startujících,“ dodal.

Fandit se bude!

Fandit podél trasy bude možné.

„Diváci určitě mohou dorazit. My samozřejmě nejsme schopní každého diváka zkontrolovat, ale kontakt s běžci u trati je minimální, takže z hlediska opatření v tom nebude problém,“ prohlásil Murko.

Podmínka: potvrzení o bezinfekčnosti

Všichni závodníci musejí dodat potvrzení o bezinfekčnosti jednou z tradičních možností. Tedy dokončeným očkováním, potvrzením o prodělání covidu-19 v posledních 180 dnech, nebo negativními testy (PCR ne starší než 7 dní, antigennní test ne starší než 72 hodin).

„Je to stejné jako na ostatních akcích. Nepřijímáme už potvrzení z práce či ze škol. Musí jít o oficiální místo,“ doplnil Murko.