ITS CUP 2012, mezinárodní turnaj žen kategorie ITF, je dotovaný částkou 100 tisíc dolarů a na seznamu přihlášených hráček má šest jmen z první stovky světového žebříčku.

Olomoucký tenisový turnaj napíše v závěru července již svou čtvrtou kapitolu. První ročník v roce 2009 vyhrála Lucie Kriegsmannová, o rok později zvedla vítěznou trofej nad hlavu Rakušanka Patricia Mayrová a loni se překvapivou vítězkou již padesátitisícového turnaje stala mladá Italka Nastassja Burnettová.

Letošní ročník turnaje nabídne hráčské obsazení, které se velmi blíží menším turnajům kategorie WTA. Do Olomouce přijede šest tenistek z elitní světové stovky.

Nejvýše nasazenou tenistkou bude čerstvá finalistka turnaje WTA v Palermu Barbora Záhlavová-Strýcová, aktuálně 60. hráčka světového žebříčku, která už ale v kariéře byla i v elitní čtyřicítce. Šestadvacetiletá rodačka z Plzně, která je známa svými bouřlivými projevy během hry, v kariéře získala jeden titul ve dvouhře na okruhu WTA a navíc byla i členkou vítězného fedcupového týmu.

Hned o jedno místo za Záhlavovou-Strýcovou se v aktuálním žebříčku nachází Romina Oprandiová. Šestadvacetiletá tenistka, která má švýcarské i italské občanství, vyhrála v kariéře již 21 turnajů ITF.

Rumunka Alexandra Cadantuová se loni v Olomouci představila jako neznámá hráčka, přesto se probojovala až do čtvrtfinále. Letos bude hráčka, která si na Roland Garros zahrála na centrálním dvorci proti Marii Šarapovové, patřit mezi favoritky.

Tenisový ITS Cup v Olomouci: Nastassja Burnett

Nastassja Burnett

Ozdobami turnaje bezesporu budou dvě blondýny z elitní světové stovky Michaella Krajiceková z Nizozemska a Mathilde Johanssonová z Francie.

Obhájkyně titulu, dvacetiletá Nastassja Burnettová, na Hané samozřejmě ani letos nemůže chybět.

„Turnaj byl úžasný, lidé mi fandili a jsem za to moc ráda. Příštího ročníku turnaje se chci rozhodně zúčastnit," uvedla rodačka z Říma po loňském triumfu.

Tehdy talentovaná Italka figurovala ještě v šesté stovce světového žebříčku, letos už na Hanou přijde jako hráčka druhé stovky.

Nejvýše postavené hráčky turnaje:

Barbora Záhlavová-Strýcová (ČR/60. ve světovém žebříčku)
Romina Oprandiová (Švýc./61.)
Alexandra Cadantuová 
(Rum./77.)
Michaella Krajiceková (Niz./80.)
Mathilde Johanssonová (Fra./83.)
Pauline Parmentierová (Fra./92.)