Česká jednička turnaje se ale radovat z triumfu nemohla, nakonec byla lepší Američanka Bernarda Peraová, která na Hané prožila skvělý týden.

Prostor kolem centrálního kurtu Omega centra sportu a zdraví praskal ve švech už při úterním zápase Plíškové ve druhém kole proti domácí Karolíně Muchové. A na finále zájem kulminoval a notně převyšoval dostupnou kapacitu. Skulinku pro sledování si ale každý našel.

První set nabízel drama, v závěru jej vybojovala v poměru 7:5 Bernarda Peraová. A to bylo i podle favorizované Kristýny Plíškové hodně důležité. „První set by pro mě byl velké plus, ale získala ho ona a mohla se uvolnit,“ uvažovala Češka z první světové padesátky.

V úvodu druhé sady přerušil zápas prudký déšť, po zhruba hodině a půl se před lehce prořídlými ochozy pokračovalo dál. „Pauza mi trošičku pomohla. Trošku jsem se najedla, zápas byl dlouhý. Dala jsem si sprchu a čekala jsem,“ prozradila domácí hvězda olomouckého turnaje. Po přestávce srovnala na 1:1 na sety.

V úvodu rozhodující sady se dostala do vedení 3:0 Bernarda Peraová a i když se Kristýna Plíšková snažila, dotáhnout se už nedokázala a slavit mohla 217. hráčka světa.

Čím nakonec Peraová českou jedničku turnaje předčila? „Já jsem měla problém spíš sama se sebou, než s ní,“ pousmála se Kristýna Plíšková. Na ITS Cupu i přes zaváhání ukazovala momenty nadstandardní úrovně, které příznivci tenisu ocenili. „Diváci byli úplně skvělí, i když tam bylo dost chyb a byl to takový blbý zápas. Pořád se mi snažili pomoct. Byla jsem z toho překvapená,“ prozradila hráčka pražské Sparty. Zda zavítá do Olomouce znovu i v jubilejním desátém ročníku, není pochopitelně jasné. „Tak to nebudu slibovat, uvidíme, kde budu příští rok touhle dobou,“ řekla sestra světové jedničky.

ODPOČINEK? KDEPAK, LETÍ SE DO ČÍNY

Kristýnu Plíškovou čeká nyní dlouhá cesta do čínského Nanchangu. Na tvrdém povrchu zde bude turnajovou trojkou. „Je to těžké, ještě nemám ani letenku, nevím, jak se tam dostanu. Snad to stihnu do zápasu, měla bych hrát v úterý večer. Bude to náročné, ale nějak to zvládnu,“ uzavřela hvězda letošního pokračování olomouckého tenisového týdne.

Na Hané zazářila Američanka s chorvatskými kořeny. „Byl to strašně těžký zápas. Byla jsem hrozně nervózní na začátku i na konci. Ale celkově to byl dobrý souboj, jsem moc ráda,“ radovala se po utkání Bernarda Peraová.

„Pobyt v Olomouci jsem si užila, je tu krásný klub i hotel. Nedostala jsem se do města, ale to můžu napravit třeba příště,“ smála se dvaadvacetiletá tenistka.

Výhra na turnaji s dotací 80 tisíc amerických dolarů je pro sympatickou Američanku vzácným momentem. „Je to pro mě obrovské vítězství,“ dodala na závěr Peraová.

Kristýna Plíšková (41.) [1] – Bernarda Peraová (USA, 217.) 5:7, 6:4, 3:6