Po deseti sezonách ale s jiným trenérem. Lubomíra Krejčíře vystřídal na pozici hlavního kouče Libor Malínek, který chce navázat na úspěchy svého předchůdce.

Po včerejší předehrávce, ve které úřadující slovenské mistryně z klubu ŠKP Bratislava zdolaly Šaľu 25:22, vypuknou dnes interligové boje naplno i pro olomouckou Zoru.

Jejím soupeřem v prvním kole nebude nikdo jiný než poslední český mistr Britterm Veselí nad Moravou, který Zoru připravil v loňské sezoně o titul, když ji ve finálové sérii porazil 3:1 na zápasy.

Na palubovce veselského Pekla bude opět hodně horko. Ale Hanačky, které Veselí zdolaly na přípravném turnaji v Šaľe, jedou na Slovácko s úmyslem bodovat.

„Bude to těžký zápas, Veselí je doma silné a sebevědomé. Málokterý tým si odtamtud veze body, ale my se tam jedeme poprat. Naše forma jde po Poháru míru nahoru, takže věřím, že si nějaký ten bodík odvezeme,“ prohlásil trenér Malínek.

Otazník visí nad startem reprezentační brankářky Barbory Raníkové, která se v posledním přípravném zápase s Volgogradem prezentovala skvělou formou, ale v závěru si obnovila zranění kolena.

„Na to, jestli Bára nastoupí, nedokážu odpovědět. Od doktorů dostává injekce, takže se rozhodne až před utkáním,“ prozradil Malínek stav své brankářské opory.

Olomoucké házenkářky v létě posílila zkušená spojka Alena Polášková, která se po pěti letech vrátila z Dánska a měla by být jednou z tahounek družstva.

V přípravě se jí ale nedařilo podle představ a měla velké problémy sehrát se se zbytkem týmu. „Alena ze začátku tápala, teď se ale hodně zlepšuje a myslím, že její forma bude gradovat,“ předpovídá Malínek.

Ten chce v sezoně spoléhat na osvědčenou osu týmu. „Záleží, jak to bude zdravotně vypadat s Raníkovou, dále budeme spoléhat na Veroniku Hejtmánkovu a kvalitní křídla Hrbkovou s Tomečkovou a také na pivotmanky Spíchalovou s Uličnou,“ vyjmenoval Malínek své největší opory.

Zora je navíc posílená o Mýlkovou z Poruby, po roční odmlce se do týmu vrací také Barbora Stuchlová.

Bývalá česká reprezentační křídelnice loňskou sezonu strávila kvůli pracovním povinnostem v juniorce Zory, kde ji vedl právě Libor Malínek. Tomu se podařilo zkušenou hráčku přemluvit k návratu do vrcholové házené.

Dámy se naopak budou muset vyrovnávat se ztrátou jedné z největších opor posledních let – Martiny Kelarové, která očekává přírůstek do rodiny. Do Zlína navíc zamířila talentovaná univerzálka Salčáková a zkušená gólmanka Vyhlídalová.

Během léta se Hanačky zúčastnily přípravných turnajů ve Zlíně, Šaľe a také na domácím Poháru míru. Výkony a výsledky byly však jako na houpačce.

„V Šaľe to bylo z naší strany dobré, ale naopak jsme vyhořeli na Poháru míru. Z toho se snad již holky poučily, že tak by to dál nešlo. Pak jsme si spravili chuť v zápase s Volgogradem, se kterým jsem sehráli velmi kvalitní utkání. Hodně jsme zapracovali na rychlém přechodu do útoku a samozřejmě na obraně. Výsledek byl v utkání s Volgogradem vidět,“ shrnul Malínek.

A prozradil také cíle týmu pro nadcházející sezonu. „Mluvili jsme o tom s výkonným výborem a primární cíl je postup do play-off,“ řekl kouč, který si uvědomuje sílu především slovenských družstev.

„Mezi lídry interligy budou opět patřit týmy Šaľy, Michalovců a Bratislavy, které posílily zahraničními házenkářkami. Od nás bude nebezpečný Zlín, který má v družstvu novou krev, a pak také Veselí,“ shrnul Malínek.

Dosáhne Zora v nové sezoně po roční odmlce znovu na český mistrovský titul? O formě olomouckých házenkářek hodně napoví již sobotní zápas ve Veselí, který vypukne v 17 hodin.

Soupiska DHK Zora Olomouc

Brankářky:
Raníková Barbora - 1985
Kozáková Irena - 1983
Fialková Veronika - 1992
Melichová Klára - 1991

Střední spojky:
Hejtmánková Veronika - 1974
Gebreselassie Anna - 1991
Mýlková Barbora - 1990

Levé spojky:
Růžičková Kateřina - 1984
Kovačíková Tereza - 1985
Pašková Barbora - 1990
Richvalská Karolína - 1991

Pravé spojky:
Polášková Alena - 1978
Kubáčková Tereza - 1992

Levá křídla:
Tomečková Romana - 1987
Stuchlová Barbora - 1982
Goldová Martina - 1989

Pravá křídla:
Hrbková Michaela - 1987
Dostálová Lucie - 1983

Pivotky:
Uličná Martina - 1984
Spíchalová Jana - 1985
Selucká Dominika - 1987
Severová Lucie - 1989

Zápasy Zory v Interlize

1. kolo: 5. 9.: Veselí – Olomouc
2. kolo: 12. 9.: Olomouc – Písek
3. kolo: 19. 9.: ŠKP Bratislava – Olomouc
4. kolo: 3. 10.: Olomouc – Inter Bratislava
5. kolo: 25. 10.: Zlín – Olomouc
6. kolo: 31. 10.: Olomouc – Trenčín
7. kolo: 8. 11.: Slavia Praha – Olomouc
8. kolo: 14. 11.: Olomouc – Šaľa
9. kolo: 22. 11.: Partizánske – Olomouc
10. kolo: 28. 11.: Michalovce – Olomouc
11. kolo: 9. 1.: Olomouc – Jindřichův Hradec
12. kolo: 16. 1.: Olomouc – Veselí
13. kolo: 23. 1.: Písek – Olomouc
14. kolo: 30. 1.: Olomouc – ŠKP Bratislava
15. kolo: 7. 2.: Inter Bratislava – Olomouc
16. kolo: 13. 2.: Olomouc – Zlín
17. kolo: 20. 2.: Trenčín – Olomouc
18. kolo: 27. 2.: Olomouc – Slavia
19. kolo: 6. 3.: Šaľa – Olomouc
20. kolo: 13. 3.: Olomouc – Partizánske
21. kolo: 20. 3.: Olomouc – Michalovce
22. kolo: 24. 3.: Jindř. Hradec – Olomouc