Hanácká metropole bude dějištěm pátého kola moravské oblasti a pořadatelé z olomouckého klubu Muay Thai slibují velkolepou podívanou.

A o tom, že o thajský box je na Hané zájem, svědčí především fakt, že k dispozici jsou už jen poslední lístky.

„Prakticky všechny vstupenky jsou už vyprodány nebo rezervovány. Tím, že se bude bojovat v malé hale a diváci budou bezprostředně u ringu, vznikne opravdu hustá atmosféra,“ předpokládá Tomáš Musil, hlavní organizátor akce.

S přípravami musel začít už v listopadu a právě výběr vhodné haly byl největším problémem.

„Původně jsme chtěli turnaj pořádat na Šibeníku, ale nakonec to neklaplo, takže jsme ho přesunuli do budovy Sokola,“ vysvětluje Musil.

Jednotlivé zápasy odstartují zítra v pravé poledne. Na programu jich podle Musila bude patnáct.

„Nakonec nám bohužel nevyšly zápasy v MMA (smíšená bojová umění, pozn. red.), protože se nám odhlásila kvůli nemocím výprava z Prahy a neposkládali bychom v jednotlivých váhových kategoriích dvojice,“ lituje Musil, že olomouckým divákům neukáže disciplínu, ve které za oceánem válí Terminátor z Hodolan – Karlos Vémola.

„I tak se ale bude na co těšit. Pro mě je jednoznačně největším lákadlem zápas našeho Ondry Jordy s Michalem Vackem z Arena Kickbox Brno, který je v širším kádru české reprezentace. Oba dva mají navíc v letošním Windy Cupu skvělou bilanci tří výher a žádné porážky,“ láká Musil na duel, který by měl figurovat na samém konci programu.

Boxerka Dudková poprvé v muay-thai

Do bojů pošle i několik dalších svých svěřenců z klubu Muay Thai Olomouc, který na turnaji bude startovat ve společném týmu s thaiboxingovým oddílem boxerského klubu Gambare.

„Někteří kluci od nich byli u nás v týdnu na spárování a řekli jsme si, proč to nezkusit,“ vysvětloval Musil, za jehož tým bude startovat i Lenka Dudková, vynikající boxerka z Gambare, která absolvuje svoji premiéru v thajském boxu.

Zajímavostí je také start teprve dvanáctiletého Šimona Pávka.

Kromě Muay Thai Olomouc nominovali své borce na 5. kole Windy Cupu také Smash Gym Kickbox Olomouc, který vyšle do bojů Davida Koutného, Jetsaam Gym Brno, Muay Thai Brno, Arena Kickbox Brno, Hamr Gym Ostrava, Boskovice, Thaibox Zlín nebo KBC Přerov.

Diváci se mohou těšit jak na souboje podle pravidel WFCA, tedy dlouhé klinče bez loktů, tak podle pravidel populární CMTA, klasické muay thai i s lokty. (mad)