Mistrovství Evropy házenkářek je jich za dveřmi, jaká je momentálně nálada v českém reprezentačním týmu?
Nálada je tady super, myslím, že všechny holky jsou na EURO po připravené. Psychickou stránku ladíme s panem Šafářem (olomoucký sportovní psycholog, pozn. red.), tu fyzickou na trénincích, kde zkoušíme všechny kombinace, které budeme hrát na šampionátu. Věřím, že tým je dost dobře nachystaný a má šanci uspět.

Máte na reprezentačním soustředění hodně nabitý program? Čemu se nejvíc věnujete?
Přes den se absolutně nezastavíme, do teď jsme měli dva tréninky denně. Probíhá to tímto stylem: snídaně – trénink – oběd – trénink – regenerace – večeře. Když máme volno, tak absolvujeme přednášky s panem Šafářem nebo například jdeme na akci do dětského domova. Na tréninku se zaměřujeme spíše než na fyzickou zdatnost na taktickou stránku hry. Snažíme se opakovat signály, které pak budeme hrát na šampionátu.

Jak si vy osobně užíváte svůj premiérový reprezentační sraz?
Jsem trochu nervózní, protože hraju vedle nejlepších házenkářek, jako jsou Luzumová nebo Knedlíková. Je to pro mě docela zážitek. Holky se mi ale snaží ve všem pomoct, radí mi jak v útoku, tak v obraně, a já jsem za to strašně ráda, protože díky tomu, že mi radí, a účasti na srazu se můžu zas posunout o kousek dál.


Je pro vás výhodou, že dobře znáte asistenta trenéra Bašného Jana Bělku?
Byl to můj trenér v Olomouci a s ním jsem absolvovala dost tréninků (usmívá se). Tréninky jsou podobné, jako jsme měli dřív v klubu, je tam i sranda a příležitost na nějaké odlehčení. S panem Šafářem jsem se setkala už na fakultě a měli jsme s ním už nějaké sezení s olomouckým týmem. On je opravdu výborný, má skvělé přednášky.

Jak se těšíte na první zápasy v dresu českého týmu, které vás budou od čtvrtka do soboty čekat na turnaji O štít města Chebu?
Jak jsem říkala, jsem trochu nervózní, protože to pro mě bude první vystoupení za reprezentaci v ženské kategorii. Nervozita tam určitě je, ale budu se snažit, abych zahrála co nejlíp, abych týmu pomohla vyhrát.

S jakým očekáváním vyhlížíte pondělní nominaci na mistrovství Evropy?
Jelikož je to můj první reprezentační sraz, tak se asi dá spíš očekávat, že nepojedu, ale šance tam může být vždycky, takže tohle v hlavě vůbec nemám. Na tréninku se snažím makat na sto procent a pokouším se o to místo porvat. Kdybych nejela, budu trochu zklamaná, ale nebudu nějak překvapená nebo naštvaná. Pochopím to. Jsem hlavně ráda za to, že jsem se ocitla na tom prvním srazu, že jsem dostala šanci a že můžu hrát s holkama, protože už tohle je pro mě zážitek. Kdybych na EURO nejela, tak se opravdu nic neděje.


Na srazu je 20 házenkářek a v nominaci by se mělo objevit 17 hráček. Vy, která si odbýváte premiéru, jste v tomto směru v nejtěžší pozici, že?
Ty, které tady jsou poprvé, nebo mají nejméně zkušeností, spíš zůstanou doma. Já jsem mezi nimi. Ale pro nás je to obrovská zkušenost, že jsme tady s těmi velkými hráčkami. Máme se od nich co učit.

Dostat se na šampionát by pro vás byl velký zážitek?
Bylo by to super, byla bych strašně šťastná, ale jsem nohama na zemi. Kdybych se tam nedostala, tak bych byla trochu smutná, ale chápala bych to.

Vraťme se ještě k vašemu působení v olomouckém klubu. V Zoře na vás hodně spoléhají, jste druhou nejlepší střelkyní týmu. Jak jste spokojená s úvodní části ligové sezony?
Spokojená docela jsem, jediné velké zaváhání bylo, že jsme prohrály doma se Zlínem, což nás může hodně mrzet, protože kdybychom vyhrály, tak jsme třetí v tabulce, což by pro nás byl obrovský úspěch. S těmi venkovními prohrami jsme tak nějak smířené. Ale se Zlínem doma, to nás hodně trápilo. Jinak jsme na tom dobře a důležité domácí zápasy zvládáme. V týmu to klape tak, jak má, a doufám, že to tak bude i do budoucna.

Trenér Olomouce přiznal, že hra Zory často stojí právě na výkonu středních spojek a hodně tedy záleží na vaší formě. Je to pro vás zavazující?
Když na nás stojí tým, tak musíme vždycky podat dobrý výkon. Když se nám nedaří, tak by to měly převzít jiné hráčky. Trenér se to hodně snaží stavět na nás, základních spojkách, a my, když se nám nedaří, tak se na hřišti trápíme. Tohle bychom měli do budoucna zlepšit, rozložit to na více hráček, ať se prosazují všechny hráčky z týmu.