„V první třetině jsme jeli ve skupině. Pak začali těžší kopce, kde jsem chtěl zaútočit. To se mi povedlo. Soupeřům jsem odskočil a zbytek závodu odjel sám,“ popsal vítěznou jízdu rodák z Dlouhé Loučky u Uničova.

Zároveň přiznal, že největší obavy měl z kamenitých sjezdů.

„Trať byla pevná rychlá a místy prašná. Ti, co jeli vzadu museli mít problémy, aby věděli, kudy pokračovat. Pro mě byly nejtěžší kamenité sjezdy. Bál jsem se, abych neudělal chybu a neprorazil gumu,“ poznamenal.

Od začátku závodu nad kopci u Dolan hrozily bouřkové mraky. Bikeři do cíle dorazili za sucha, ale dešťové přeháňky byly velkým strašákem.

„Když jsme vyjeli nahoru na tankodrom, tak bylo na obzoru černo. To mě ještě víc motivovalo k úniku. Pokud by zapršelo před posledním sjezdem, byl by to velký problém,“ obával se Hruška.

Zkušený biker v Dolanech ukončil kralování Pavla Boudného, který vyhrál předchozí dva závody seriálu Kolo pro život, na nichž byl Hruška třetí.

„Každé vítězství je cenné. Víc bych si ale považoval prvenství při závodu, ve kterém startuje celá česká špička,“ přiznal.

Výsledky Olomoucké padesátky

muži (51 km): 1. Jan Hruška (Nissan Dolák) 1:47:43 hod., 2. Lukáš Sáblík (KC Kooperativa SG Jablonec n. N.) +2:01,4 min., 3. Jan Nesvadba (KC Kooperativa SG Jablonec n. N.) +2:01,5 min., 4. Michal Plesník (Alpine Pro – Author Team) +3:44 min., 5. Petr Šťastný (Česká spořitelna - Specialized MTB team) +3:50 min.

Ženy (51 km): 1. Petra Kottová (Nissan Dolák) 2:12:03 hod., 2. Jana Kyptová (Nissan Dolák) +5:45 min., 3. Veronika Bláhová (Drásal Team Holešov) +11:58 min.